„Wenus” Angelika Sadkowska

i

Autor: Materiały prasowe „Wenus” Angelika Sadkowska

Young Adult

Czujesz, że życie nie ma sensu? Jak „Wenus”, Angeliki Sadkowskiej

2024-05-10 16:29

Dzieląc się swoją trudną historią, czasami możesz uratować komuś życie. „Wenus” Angeliki Sadkowskiej to historia o nastolatce i jej trudnej drodze do odzyskania radości z życia, które nieoczekiwanie wzięło kurs na jego koniec.

Wenus Villanueva ma wszystko, o czym marzy każda nastolatka. Urodę, popularność i powodzenie u płci przeciwnej. Jednak niedługo przekona się, jak kruche jest życie i że nic tak naprawdę nie ma znaczenia, dopóki nie dojdzie do tragedii. Kiedy Wenus mdleje w szkole, zostaje natychmiast przewieziona do szpitala. Wynik badań jest jednoznaczny – nieuleczalna wada serca.

Po tej diagnozie dziewczyna staje się zupełnie zobojętniała i chłodna. Dodatkowo okazuje się, że najlepsza przyjaciółka spiskuje przeciwko niej. To wszystko sprawia, że Wenus czuje się przytłoczona i nie chce walczyć o życie, wręcz przeciwnie, postanawia zakończyć je jak najszybciej. Jedyną osobą, która wciąż ją wspiera, jest Troy – najlepszy przyjaciel, który żywi wobec niej gorętsze uczucia.

Zbieg okoliczności stawia też na jej drodze Joy – ofiarę szkolnych żartów i drwin. Czy dzięki niej Wenus odzyska chęć do życia? A może w końcu będzie gotowa szczerze porozmawiać z Troyem?

Angelika Sadkowska. W social mediach znana jako miedof. Przygodę z pisaniem rozpoczęła w 2016 roku na platformie Wattpad. Rok 2023 był dla niej przełomowy. To właśnie wtedy została wydana jej pierwsza powieść Fat girl. Uwielbia długie wieczorne spacery, które często inspirują ją do nowych pomysłów. Interesuje się również ezoteryką i rozwojem duchowym. W wolnych chwilach czyta, ogląda smutne filmy i tworzy nowe książki.

Fragment książki „Wenus” Angeliki Sadkowskiej

W tym momencie ona i jej ojciec zwrócili na mnie uwagę. Zobaczyłem, jak mężczyzna otwiera usta, aby coś powiedzieć, lecz w tym samym momencie jego córka wyrwała mu się i podbiegła do mnie.

– Troy, zabierz mnie stąd – błagała, łkając i zaciskając palce na mojej koszulce. Choć po minie Thomasa domyśliłem się, że nie powinienem tego robić, złapałem Wenus za rękę i wyprowadziłem z domu.

– Troy, to nie jest dobry pomysł – ojciec przyjaciółki próbował mnie zatrzymać. Nie słuchałem go, bo teraz najważniejsza dla mnie była Wenus. Nie jego słowa czy groźby.

Książka „Wenus” Angeliki Sadkowskiej dostępna w najlepszych sieciach księgarskich i księgarniach stacjonarnych oraz internetowych, w tym na vivelo.pl, jak też w wersji e-book m.in. na empik, virtualo, woblink.pl, legimi.pl, publio.pl, ebookpoint.pl. Premiera 15 maja.

Player otwiera się w nowej karcie przeglądarki