Dziewczynka z Kijowa, Luca Crippa i Maurizio Onnis

i

Autor: Materiały prasowe Dziewczynka z Kijowa, Luca Crippa i Maurizio Onnis

"Dziewczynka z Kijowa" Luca Crippa i Maurizio Onnis

2022-11-09 15:30

Szczęśliwe dzieciństwo Alisy runęło w jednej chwili. Czy w poranionej wojną Ukrainie odnajdzie mamę? Autorzy bestsellerowego Fotografa z Auschwitz – Luca Crippa i Maurizio Onnis – w poruszającej powieści "Dziewczynka z Kijowa" od Wydawnictwa Harde.

Tej strasznej nocy, kiedy na Kijów spadły pierwsze bomby, skończyła się beztroska Alisy. Jeszcze kilka dni temu nikt z nich nie wierzył, że Putin naprawdę odważy się zaatakować Ukrainę. A jednak...

Alisa wraz z rodziną ucieka z bombardowanego miasta. Usiłują przedostać się na zachód, do polskiej granicy. Droga zdaje się nie mieć końca. Nadal nie są bezpieczni, bo wojna ogarnia coraz to nowe rejony kraju i podąża za nimi krok w krok. Na domiar złego w pewnym momencie dziewczynka zostaje rozdzielona z matką. Czy ten koszmar będzie trwał wiecznie?!

Niewyobrażalne okrucieństwo wojny widziane oczami dziecka, które musi w krótkim czasie dorosnąć.

O autorach:

Luca Crippa – ekspert w dziedzinie teologii i filozofii. Przez wiele lat pracował na uczelni. Autor podręczników i esejów historycznych, powieści historycznych i filmów dokumentalnych. 

Maurizio Onnis – studiował antropologię oraz historię religii i kultur. Dużo podróżował po krajach rozwijających się. Autor powieści historycznych oraz scenariuszy.  Wspólnie napisali kilka książek, między innymi Fotografa z Auschwitz opartego na prawdziwej historii Wilhelma Brassego, którego zdjęcia ujawniły okrucieństwa Holokaustu i pomogły skazać nazistów w Norymberdze.

"Córeczka", prequel "Balsamistki", brawurowego debiutu Magdaleny Adaszewskiej

Fragment książki "Dziewczynka z Kijowa", autorzy: Luca Crippa i Maurizio Onnis

Nastąpił wstrząs, a jej serce zaczęło bić jeszcze szybciej. Podeszła do okna i szarpnęła zasłonę. W jej pokoju było ciemno, ale w mieście nie. Gdzie poszła sobie noc? Po prawej stronie i po lewej w oddali pomarańczowe błyskawice oświetlały niebo i horyzont. Po każdej błyskawicy następował głuchy, straszny dźwięk.

Oparła się o ścianę i poczuła, że ta drży. Alisa też, choć nie chciała, nie rozumiała, zaczęła drżeć. Zobaczyła kolejne błyskawice, dużo błyskawic barwiących Kijów.

Usłyszała wybuchy.

Zauważyła, że ledwo oddycha i ma gęsią skórkę. Wyskoczyła szybko ze swojego pokoju. Rzuciła się w ramiona mamy, która do niej szła. Mama płakała i to wystraszyło ją bardziej niż uderzenia, które było słychać na zewnątrz.

– Mamo, mamo, co się dzieje?

Książka dostępna w najlepszych sieciach księgarskich i księgarniach stacjonarnych oraz internetowych, w tym na www.vivelo.pl, jak też w wersji e-book m.in. na empik, virtualo, woblink.pl, legimi.pl, publio.pl, ebookpoint.pl.

Dziewczynka z Kijowa, Luca Crippa i Maurizio Onnis

i

Autor: Materiały prasowe Dziewczynka z Kijowa, Luca Crippa i Maurizio Onnis Link: Tu kupisz książkę "Dziewczynka z Kijowa", autorzy Luca Crippa i Maurizio Onnis
Sonda
Czy wierzysz, że Ukraina wygra wojnę?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE