Dziewczynka z Kijowa, Luca Crippa i Maurizio Onnis

i

Autor: Materiały prasowe Dziewczynka z Kijowa, Luca Crippa i Maurizio Onnis

"Dziewczynka z Kijowa" Luca Crippa i Maurizio Onnis

2022-11-09 15:30

Szczęśliwe dzieciństwo Alisy runęło w jednej chwili. Czy w poranionej wojną Ukrainie odnajdzie mamę? Autorzy bestsellerowego Fotografa z Auschwitz – Luca Crippa i Maurizio Onnis – w poruszającej powieści "Dziewczynka z Kijowa" od Wydawnictwa Harde.

Tej strasznej nocy, kiedy na Kijów spadły pierwsze bomby, skończyła się beztroska Alisy. Jeszcze kilka dni temu nikt z nich nie wierzył, że Putin naprawdę odważy się zaatakować Ukrainę. A jednak...

Alisa wraz z rodziną ucieka z bombardowanego miasta. Usiłują przedostać się na zachód, do polskiej granicy. Droga zdaje się nie mieć końca. Nadal nie są bezpieczni, bo wojna ogarnia coraz to nowe rejony kraju i podąża za nimi krok w krok. Na domiar złego w pewnym momencie dziewczynka zostaje rozdzielona z matką. Czy ten koszmar będzie trwał wiecznie?!

Niewyobrażalne okrucieństwo wojny widziane oczami dziecka, które musi w krótkim czasie dorosnąć.

O autorach:

Luca Crippa – ekspert w dziedzinie teologii i filozofii. Przez wiele lat pracował na uczelni. Autor podręczników i esejów historycznych, powieści historycznych i filmów dokumentalnych. 

Maurizio Onnis – studiował antropologię oraz historię religii i kultur. Dużo podróżował po krajach rozwijających się. Autor powieści historycznych oraz scenariuszy.  Wspólnie napisali kilka książek, między innymi Fotografa z Auschwitz opartego na prawdziwej historii Wilhelma Brassego, którego zdjęcia ujawniły okrucieństwa Holokaustu i pomogły skazać nazistów w Norymberdze.

"Córeczka", prequel "Balsamistki", brawurowego debiutu Magdaleny Adaszewskiej

Fragment książki "Dziewczynka z Kijowa", autorzy: Luca Crippa i Maurizio Onnis

Nastąpił wstrząs, a jej serce zaczęło bić jeszcze szybciej. Podeszła do okna i szarpnęła zasłonę. W jej pokoju było ciemno, ale w mieście nie. Gdzie poszła sobie noc? Po prawej stronie i po lewej w oddali pomarańczowe błyskawice oświetlały niebo i horyzont. Po każdej błyskawicy następował głuchy, straszny dźwięk.

Oparła się o ścianę i poczuła, że ta drży. Alisa też, choć nie chciała, nie rozumiała, zaczęła drżeć. Zobaczyła kolejne błyskawice, dużo błyskawic barwiących Kijów.

Usłyszała wybuchy.

Zauważyła, że ledwo oddycha i ma gęsią skórkę. Wyskoczyła szybko ze swojego pokoju. Rzuciła się w ramiona mamy, która do niej szła. Mama płakała i to wystraszyło ją bardziej niż uderzenia, które było słychać na zewnątrz.

– Mamo, mamo, co się dzieje?

Książka dostępna w najlepszych sieciach księgarskich i księgarniach stacjonarnych oraz internetowych, w tym na www.vivelo.pl, jak też w wersji e-book m.in. na empik, virtualo, woblink.pl, legimi.pl, publio.pl, ebookpoint.pl.

Dziewczynka z Kijowa, Luca Crippa i Maurizio Onnis

i

Autor: Materiały prasowe Dziewczynka z Kijowa, Luca Crippa i Maurizio Onnis Link: Tu kupisz książkę "Dziewczynka z Kijowa", autorzy Luca Crippa i Maurizio Onnis
Sonda
Czy wierzysz, że Ukraina wygra wojnę?