Empik

i

Autor: Materiały prasowe Empik

Empik poszerza ofertę książkową w mniejszych salonach

2022-09-23 11:56

Empik zwiększa o 10% dotychczasowy katalog tytułów w ponad 150 salonach w całej Polsce. Oznacza to, że Klienci będą mogli wybierać nawet spośród 8 tys. różnych tytułów w jednym sklepie w mniejszym formacie. Zmiana jest wynikiem dogłębnych analiz zwyczajów zakupowych Klientów w każdym z salonów z tej grupy. Wdrożenie jest już w finalnej fazie – zakończy się w IV kwartale 2022 r.

Rozwój oferty – nie tylko online, ale i stacjonarnie

W okresie pandemii znacząco przyspieszył e-commerce, ale aktualnie silny jest trend powrotu Klientów do zakupów stacjonarnych. Wracają jednak z odmiennymi oczekiwaniami – ważny jest dla nich możliwie szeroki wybór produktów dostępnych od ręki w sklepach zlokalizowanych po sąsiedzku. Z pogłębionych analiz przeprowadzonych przez Empik na formacie mniejszych sklepów, stanowiących blisko 48% całej sieci – wynika, że każdy z nich ma swój specyficzny profil Klienta o określonych potrzebach i preferencjach czytelniczych.

- Dzięki tym analizom byliśmy w stanie określić, jakie kategorie książek są najpopularniejsze – najchętniej kupowane w danym salonie i w jakim obszarze istnieje realna potrzeba rozbudowania oferty dostępnych tytułów - tłumaczy Michał Kowalczyk, Menadżer Kategorii w Dziale Książka.

Jeszcze więcej tytułów dostępnych od ręki

Aby jeszcze lepiej dopasować ofertę do oczekiwań Klientów, Empik zdecydował o rozszerzeniu katalogu  książek  dostępnych na półkach ponad 150 salonów  – średnio o 10%. Asortyment jest powiększany w kategoriach, które były już obecne w poszczególnych Empikach – dotyczy to zarówno nowości, jak i tytułów tzw. backkatalogowych. W ten sposób Klienci mogą wybierać książki z szerokiej oferty, nie ograniczając się tylko do premierowych tytułów czy bestsellerów. W jednym salonie jest to nawet 8 tys. różnych pozycji książkowych.

Proces wdrożenia zmian jest w toku i zakończy się w IV kwartale 2022 r.

- Poszerzanie oferty kulturalnej i dopasowywanie jej do potrzeb Klientów to dla nas priorytet od początku istnienia Empiku. Nieustannie rozwijamy ofertę książek o nowe tytuły zarówno w segmencie online, jak i właśnie stacjonarnie. Mamy nadzieję, że rozszerzenie asortymentu w mniejszych salonach, spotka się z pozytywnym przyjęciem naszych Klientów - podsumowuje Michał Tomaniak, Dyrektor Działu Książka w Empiku.

Źródło: materiały prasowe 

Adrian Fabisiak w Mam Talent udowodnił, że magia istnieje! Jurorzy nie dowierzali
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE