Książę komedii kryminalnej. Alek Rogoziński zdradza tajemnicę sukcesu

2022-02-02 15:30

Wiele lat pracował w redakcji lifestylowego magazynu, aż poczuł, że doszedł do granic. Dziś pisze już tylko dla siebie i radości rzeszy fanów. Debiutował siedem lat, zdobywając szturmem sam szczyt listy bestsellerów kryminalnych. Od tego czasu Alek Rogoziński napisał już z górą dwadzieścia książek. Za parę dni ukaże się "Skradziony klejnot" od Wydawnictwa Harde, a on deklaruje: "Pisanie nigdy mi się nie znudzi". Jak to robi i skąd ma tę pewność?

Odpowiada bez wahania i z wyraźną emocją:

– Dlatego, że tutaj brak wypalającej rutyny, każda książka jest inną przygodą, generuje odmienne uczucia. Przede wszystkim, każda następna powieść, to dla mnie szansa na poszerzanie wiedzy o rzeczach, których nie znałem, a okazują się być fascynujące. Choćby, jakich niezwykłych przypraw używano w siedemnastowiecznej kuchni i czego brakowało samym monarchom w pełnej przepychu i blichtru epoce baroku – to dał mi "Skradziony klejnot".

W pracy pisarza nie ma monotonii. Nie usłyszę siedemnasty raz tej samej prośby z ust szefowej: „zadzwoń i zapytaj Gwiazdę…”, by za moment Gwiazda odpowiadała mi z wyrzutem: „wczoraj dzwoniłeś do mnie chyba tylko siedem razy, nie wydarzyło się nic nowego”. Powtórzę, pisanie jest cudowne, bo za każdym razem to dla mnie nowa, fascynująca przygoda, której to ja wybieram kierunek. Najpierw czuję, że coś mi cichutko w duszy gra. Pojawia się zalążek myśli, która rozwija się w opowieść. Jaki jest klucz do sukcesu? Wszystko musi być szczere. To też uparcie będę powtarzał jak mantrę. Czy chodzi o kino, muzykę, literaturę czy jakąkolwiek inną formę sztuki, odbiorcy zawsze wyczują fałsz. Dlatego piszę książki z serca.

Skradziony Klejnot KUP

i

Autor: SE Skradziony Klejnot KUP Link: Tu kupisz "Skradzione klejnoty"

Gdzie tym razem zabiera nas autor? Swoją premierę ma właśnie najnowsza opowieść Alka Rogozińskiego spod znaku pióra i szpady – "Skradziony klejnot". Sensacyjno-miłosna historia, rozgrywającą się w XVII wieku na dworze Jana III Sobieskiego i Marii Kazimiery. Czy damy się uwieść tej narracji?

"Skradziony klejnot", Alka Rogozińskiego od Wydawnictwa Harde będzie mieć premierę już 9 lutego. Książka dostępna w najlepszych sieciach księgarskich i księgarniach stacjonarnych oraz internetowych, w tym na www.wiemiwybieram.pl, jak też w wersji e-book m.in. na woblink.pl, legimi.pl, publio.pl, ebookpoint.pl. Wydawnictwo Harde zaprasza na stronę www.harde.se.pl oraz na Facebook.com i Instagram - @hardewydawnictwo.

Sonda
Czy lubisz czytać książki?