Marek Grechuta walczył ze straszną chorobą. Vlog "Historia z Koprem" [WIDEO]

2021-08-28 12:00
Marek Grechuta walczył ze straszną chorobą
Autor: GRAFIKA SE Maciej Jabłoński Piotr Gajek, Łukasz Gągulski

Marek Grechuta, jeden z najwybitniejszych polskich piosenkarzy, odszedł w 2006 roku. Mało kto jednak wie, że artysta od wielu lat zmagał z bardzo poważną chorobą, która utrudniała mu granie koncertów oraz codziennie funkcjonowanie. Zapraszamy na kolejny odcinek vloga "Historia z Koprem".

Marek Grechuta, który podbił Polskę niesamowitym głosem i bardzo poetyckimi tekstami piosenek, z wykształcenia był... architektem. Nie pracował jednak w zawodzie, a dzięki wielkiemu talentowi szybko stał jednym z najbardziej popularnych muzyków w kraju. Mało kto jednak wie, że artysta od wielu lat walczył z chorobą psychiczną, która utrudniała mu codzienne funkcjonowania. Z tego powodu Grechuta przerywał próby oraz koncerty, co wiele osób uważało za dowody na problemy alkoholowe piosenkarza. Kolejnym ciosem dla artysty było zaginięcie syna, który w 1999 roku wyruszył na pieszą pielgrzymkę do Hiszpanii. Zrozpaczona rodzina wzięła nawet udział w programie "Ktokolwiek widział, ktokolwiek wie". Łukasz Grechuta szczęśliwie odnalazł się po dwóch latach od zaginięcia. Przebywał we Włoszech. - Marek Grechuta nigdy nie podniósł się po tym ciosie, od tego momentu jego choroba była coraz bardziej widoczna. Zdarzało się, że opowiadał znajomym, że budzi się, podchodzi do syna i widzi, że ma kwadratową głowę. I to całkiem na poważnie tak twierdził. Wszyscy byli przerażeni jego zachowaniem - opowiada Sławomir Koper, historyk, autor książki "Wybrańcy losu. Cena sławy". Więcej w materiale wideo.

Wybrańcy losu
Autor: MAT. PRASOWE Wybrańcy losu
Marek Grechuta WALCZYŁ ze STRASZNĄ CHOROBĄ l Historia z Koprem
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE