Nawiązała romans z kochanką męża. O Polce, która podbiła Paryż. Vlog Historia z Koprem

2021-09-11 12:00
Polka podbila Paryz
Autor: GRAFIKA SE Beata Rozpędska Polka podbila Paryz

Misia Sert, w niesamowitym stylu podbiła Paryż. Przyjaźniła się z francuskimi pisarzami oraz malarzami, łączyła ją przyjaźń z Coco Channel. W dzisiejszym odcinku vloga "Historia z Koprem", możemy poznać historię Misi Sert, kobiety o wielkich wpływach we Francji. Sławomir Koper opowiada również o skomplikowanym życiu uczuciowym polsko-francuskiej mecenas sztuki.

Misia Sert, polsko-francuska mecenas sztuki, lubiła otaczać się luksusem i zawsze bogato wychodziła za mąż. Tak było także w przypadku jej drugiego małżeństwa z Alfredem Edwardsem. Ich związek był bardzo specyficzny, a Misia miała ten przywilej, że mogła wydawać pieniądze na co sobie tylko wymarzyła. Mąż stawiał jej jednak pewne warunki. - Podobno pozwalał jej kupować, co tylko chce pod dwoma warunkami: rzecz miałaby albo bardzo kosztowna albo ekstrawagancka, a najlepiej by łączyła jedno i drugie. Nic zatem dziwnego, że w Paryżu nazywano go "frajerem tej Polki" - mówi Sławomir Koper. - Podobno kochała go coraz bardziej z kolejnym wydatkiem. Edwards miewał kochanki, a Misia nie chciała dopuścić do sytuacji, że zostanie pozbawiona finansów. W związku z tym... nawiązała romans z kochanką męża. Więcej w poniższym materiale wideo:

Prawdziwa królowa Paryża. Co Misia Sert zrobiła dla Coco Chanel? | Historia z Koprem

Nowy odcinek vloga "Historia z Koprem" w każdą sobotę o godzinie 12 na YT oraz na stronie internetowej "Super Expressu". Książkę opisującą losy Misi Sert można kupić w tym miejscu.

Sławomir Koper Milionerki
Autor: mat. prasowe
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE