Szafa z filmu Miś na sprzedaż

i

Autor: Inplus/East News Szafa z filmu Miś na sprzedaż

"Miś" oraz inne kultowe filmy

Oto najlepsze komedie PRL. Historyk recenzuje. Historia z Koprem

2022-08-13 12:00

W najnowszym odcinku vloga "Historia z Koprem" poznajemy opinię Sławomira Kopra na temat filmów komediowych epoki PRL. Które z nich wytrzymały próbę czasu i do dziś budzą zachwyt fanów, a które zostały już zapomniane? Dlaczego "Misia" wciąż tak dobrze się ogląda? Zapraszamy na kolejny odcinek vloga Sławomira Kopra, autora książki "PRL. Po godzinach".

Komedie pochodzące z czasów PRL wciąż cieszą się niegasnącym zainteresowaniem, a telewizje co i rusz nadają produkcje z dawnych lat. Czy to tylko sentyment skłania widzów do oglądania "Misia", "Bruneta wieczorową porą", "Poszukiwany, poszukiwana" po raz kolejny? Tę zagadkę próbuje rozwikłać Sławomir Koper, który właśnie komediom sprzed lat poświęcił swój najnowszy odcinek vloga. Historyk podkreśla, jak wielką rolę odegrali w tej części polskiej kinematografii reżyserzy. Czy można wyobrazić sobie film polski bez Stanisława Barei? Obecnie Bareja jest klasykiem. Ale z drugiej strony nie wszystkie jego produkcje zniosły próbę czasu. Gdy ogląda się obecnie "Małżeństwo z rozsądku", to wygląda to dosyć żałośnie - ocenia Sławomir Koper. Historyk ocenia również obsadę w komediach z tamtych lat i jednoznacznie przyznaje, że aktorstwo stało na dużo wyższych poziomie niż obecnie.

Więcej o komediach PRL książce Sławomira Kopra oraz w najnowszym odcinku vloga. Nowy odcinek vloga w każdą sobotę o godzinie 12. Zapraszamy!

Najlepsze komedie PRL. Historyk recenzuje. Historia z Koprem
PRL po godzinach

i

Autor: Wydawnictwo Harde