Wielcy szpiedzy_Harde

i

Autor: Materiały prasowe Wielcy szpiedzy_Harde

Wielcy szpiedzy

PRL. Wielcy szpiedzy. Sławomira Kopra. Sukcesy i porażki wywiadu

2024-02-14 13:27

Czy PRL-owscy szpiedzy wiedli luksusowe życie, jakie znamy z filmów o Bondzie? Czym naprawdę zajmowali się Ryszard Kukliński, Marian Zacharski, czy Tomasz Turowski? Jak wyglądała wymiana szpiegów na berlińskim moście Glienicke? O sukcesach i porażkach wywiadu oraz kontrwywiadu ze swadą opowiada Sławomir Koper w książce „PRL. Wielcy szpiedzy”.

Ryszard Kukliński poinformował Amerykanów o planach wprowadzenia stanu wojennego w Polsce. Porucznik Jerzy Kaczmarek pod przykryciem szpiegował Polaków w Niemczech. Jezuita Tomasz Turowski szukał luk w ochronie Jana Pawła II. Olimpijczyk Jerzy Pawłowski, szablista wszech czasów, był donosicielem ze skłonnością do oszustw finansowych. Marian Zacharski zbierał informacje o tajemnicach armii USA. W szeregach kontrwywiadu działał też doskonale poinformowany oficer Jerzy Sumiński, którego przejście na stronę CIA sparaliżowało działania polskich służb w większości zachodnich państw. A kariera wywiadowcza kapitana Andrzeja Czechowicza okazała się największą mistyfikacją okresu komuny.

Bohaterowie i szuje, ideowcy i pozbawieni moralności chciwcy. Portrety agentów wywiadu działających w Polsce w PRL-u Sławomir Koper kreśli z właściwym sobie dystanse i uszczypliwym poczuciem humoru. A na okładce najsłynniejszy serialowy szpieg PRL-u: Hans Kloss, czyli J-23.

Sławomir Koper. Najpopularniejszy pisarz historyczny w Polsce. Autor setek artykułów i prawie osiemdziesięciu książek Ekspert radiowy i telewizyjny, autor scenariuszy seriali dokumentalnych (Polscy szpiedzy, Polska z góry: zamki, dworki, pałace). Za popularyzację historii otrzymał Srebrny Krzyż Zasługi i medal Zasłużony dla Kultury Polskiej. Do swojej przebojowej kolekcji o czasach PRL (Słynne pary, Żony i kochanki władzy, Po godzinach, Życie towarzyskie elit, Kartki z kalendarza) autor dodaje teraz kolejny tytuł.

Książka „PRL. Wielcy szpiedzy” Sławomira Kopra dostępna w najlepszych sieciach księgarskich i księgarniach stacjonarnych oraz internetowych, w tym na vivelo.pl, jak też w wersji e-book m.in. na empik, virtualo, woblink.pl, legimi.pl, publio.pl, ebookpoint.pl. Premiera 14 lutego. 

PRL. Wielcy szpiedzy Brawurowe akcje i tajne operacje, Sławomir Koper