Saga o kobietach, które namiętnie i hardo przyjmują to, co niesie im los. "Medalion z perłą" Anny Boleckiej

2022-06-06 16:38
Medalion z perłą
Autor: Wydawnictwo Harde

Powieść obyczajowa "Medalion z perłą" Anny Boleckiej od Wydawnictwa Harde to poruszająca saga rodzinna, której akcja rozgrywa się w szalonych latach dwudziestych ub.w. Niekwestionowaną gwiazdą powieści jest też Warszawa, dokąd po wojnie polsko-bolszewickiej powracają bohaterowie książki. Zanurz się w ten wyjątkowy czas, znaczony narodzinami gwiazd teatru, kabaretu i niemego kina. Daj się porwać emocjom!

Wiktoria właśnie przeżywa pierwszą miłość. Zapatrzona w ukochanego nie może jeszcze wiedzieć, że los potraktuje ją okrutnie: jej serce zostanie zranione, a ona zdradzona podwójnie.

Julia to femme fatale używająca mężczyzn do własnych celów. Świadoma atrakcyjności, zmaga się z uzależnieniem. Nie potrafi przyjąć dobra, jakie ofiaruje jej kochający mąż. Julia sieje wiatr i zbiera burzę.

Halszka jest artystką o niepospolitej urodzie. Odrzuca względy adoratorów, ceni sobie wolność. Serce zabije jej mocniej do mężczyzny żyjącego z żoną w separacji. A jednak ta miłość, nielukrowana, będzie w stanie przetrwać tak wiele.

Jakie tajemnice Warszawy odkryła Anna Bolecka pisząc powieść "Medalion z perłą"? #artbox

W podróż po dawnej – Retro Warszawie zaprasza Art Box Experience – #artbox. Więcej na: artboxexperience.com

Z chwilą wybuchu II wojny światowej Halszka pierwsza znajdzie się w niebezpieczeństwie. Przyjdzie jej zagrać życiową rolę – choć bez fleszy i nie na scenie – wiejskiej kobiety, Polki. Zrobi wszystko, by ukryć żydowskie pochodzenie i przeżyć niemiecką okupację.

Ale na razie życie jest piękne. Podobnie jak polskie lata dwudzieste znaczone narodzinami gwiazd teatru, kabaretu i niemego kina. Gwarne kawiarniami, zachwycające modą. W tle słychać pomrukiwania wojny z bolszewikami, w Warszawie można spotkać kobiety szpiegów, a dylematy wielkiego formatu mieszają się ze sprawami przyziemnymi. Jak to w życiu...

Powieść "Medalion z perłą" Anny Boleckiej dostępna w najlepszych sieciach księgarskich i księgarniach stacjonarnych oraz internetowych, w tym na www.wiemiwybieram.pl, jak też w wersji e-book m.in. na woblink.pl, legimi.pl, publio.pl, ebookpoint.pl.

Sonda
Lubisz zwiedzać Warszawę?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE