Miłość w powstaniu

i

Autor: Wydawnictwo Harde

Sławomir Koper „Miłość w Powstaniu Warszawskim". Jak kochało się w czasie wojny?

2021-11-17 19:25

To książka wyjątkowa spośród tych opisujących 63 dni Powstania Warszawskiego. Książka o miłości. Czy jest możliwa, gdy wokół wybuchy, barykady, strach i śmierć? Odpowiedzi znajdziemy właśnie w książce Sławomira Kopra wydanej przez wydawnictwo Harde.

Krzysztof Kamil Baczyński oraz jego żona Barbara to para, której wielka miłość istnieje w powszechnej świadomości. Oboje zginęli w Powstaniu Warszawskim. Krzysztof w czwartym dniu, Basia – 1 września 1944 r. Baczyński zdążył jednak napisać „Niebo złote ci otworzę”, wiersz wyrażający ogromną miłość do żony i niewyobrażalne okrucieństwo wojny.

A jednak był to także czas, w którym życie toczyło się codziennymi kolejami, w którym było także miejsce na „Miłość w Powstaniu Warszawskim”. Najbardziej znana historia miłości i śmierci Baczyńskich nie jest jedyną, którą opisuje Sławomir Koper. Autorowi książki wydanej przez Harde udało się dotrzeć do żyjących powstańców i zanotować ich wspomnienia o wybuchach serc, gdy wokół wybuchały bomby. Miłość i czułość pozwalała na chwilę zapomnieć o koszmarze wojny. Koper opowiada o ludziach, którzy w głodzie, brudzie i huku wystrzałów ślubowali sobie, że "Cię nie opuszczę aż do śmierci". Czasami tylko na kilka dni lub kilka godzin, do chwili śmierci jednego z małżonków.

„Miłość w Powstaniu Warszawskim” to książka przywołująca przejmujące losy i tragiczne historie bohaterów tamtych czasów. Pomimo wojny nie omijały ich wzruszające momenty, łzy szczęścia i łzy śmierci. „Tworzyły się związki, niektóre na chwilę, inne na stałe. Były zdrady, łzy, ale i radość. Namiastka normalnego życia" - pisze Sławomir Koper. Ta pozycja od Wydawnictwa Harde na pewno nikogo nie pozostawi obojętnym. Książkę można kupić w tym miejscu.

Miłość w Powstaniu Warszawskim

i

Autor: Narodowe Archiwum Cyfrowe
Epidemia miłości w Powstaniu Warszawskim | Historia z Koprem
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany