Swąd

i

Autor: Materiały prasowe Swąd

Historia inspirowana wydarzeniami

„Swąd” Roberta Ostaszewskiego i Bartosza Wojsy. Jedna rodzina, jeden straszny pożar, wiele tajemnic...

2023-04-26 12:23

Powieść „Swąd” Roberta Ostaszewskiego i Bartosza Wojsy od Wydawnictwa Harde, to historia inspirowana wydarzeniami, które wstrząsnęły całą Polską.

W Jastrzębiu-Zdroju, niewielkim górniczym mieście na Śląsku, dochodzi do tragedii. W pożarze domu ginie matka i czworo dzieci, przeżywają jedynie ojciec i najstarsza córka. Z pozoru oczywista sprawa trafia w ręce młodego prokuratora Artura Rogalskiego, który wraz z doświadczoną i niepokorną policjantką po przejściach rozpoczyna pogoń za prawdą. Kiedy okazuje się, że do wybuchu ognia doszło w zagadkowych okolicznościach, służbom po piętach zaczynają deptać dziennikarze, gotowi ujawnić makabryczne kulisy śledztwa.

Robert Ostaszewski. Prozaik, wykładowca Studiów Literacko-Artystycznych UJ. Współautor i autor powieści kryminalnych. Juror Nagrody Kryminalnej Piły. Zasłużonym uznaniem czytelników cieszy się jego trylogia Zginę bez ciebie, Śmierć last minute oraz Tysiąc ciętych róż, podobnie jak kryminały ze Śląskiem w tle. Redaktor i jeden ze współautorów zbioru opowiadań Zimno, zimniej, zbrodnia. Od pisania bardziej lubi jedynie gotowanie.

Bartosz Wojsa. Dziennikarz, przez lata związany z „Dziennikiem Zachodnim” i nagrodzony za pracę w tym tytule statuetką Dziennikarza Roku. Wydawca strony głównej i zastępca kierownika działu rozrywki w „Super Expressie” oraz autor audycji Śląska Opinia o górnictwie. Dumny opiekun psa Atreusa, w wolnym czasie gra na pianinie, gitarze i... konsoli. Zakochany w kulturze azjatyckiej, ale jego serce należy też do surowych górniczych krajobrazów Górnego Śląska.

Książka „Swąd” Roberta Ostaszewskiego i Bartosza Wojsy dostępna w najlepszych sieciach księgarskich i księgarniach stacjonarnych oraz internetowych, w tym na www.vivelo.pl jak też w wersji e-book m.in. na empik, virtualo, woblink.pl, legimi.pl, publio.pl, ebookpoint.pl. 

Jedna rodzina, jeden straszny pożar, wiele tajemnic | POKÓJ ZBRODNI
Nasi Partnerzy polecają