Rita Gombrowicz Witold Gombrowicz

i

Autor: Materiały prasowe Rita i Witold Gombrowicz: "Żony bogów. Muzy wielkich literatów"

Witold Gombrowicz. HOMOSEKSUALISTA i BUFON. Tego o nim nie wiecie l Historia z Koprem

2022-01-15 12:00

Kolejny odcinek vloga "Historia z Koprem" poświęcony jest Witoldowi Gombrowiczowi, jednemu z najwybitniejszych polskich pisarzy oraz jego żonie Ricie. Autor książki "Żony bogów. Muzy wielkich literatów" opisuje kontrowersyjne życie pisarza, także to osobiste.

Witold Gombrowicz, jeden z największych polskich pisarzy, od zawsze podążał własną drogą. Jak opisuje Sławomir Koper w najnowszym odcinku swego vloga, literat na początku swego życia erotycznego nie szukał uczuć, a interesowała go tylko własna przyjemność. Nic więc dziwnego, że swoich partnerów szukał w miejscach o wątpliwej reputacji: najgorszych spelunach, dworach i szaletach. - Podobnie zachowywał się w Argentynie, gdzie spędził ponad dwadzieścia lat, choć był jeden znaczący wyjątek. Przez kilka lat był związany ze studentem filozofii, Alejandro Russovich, z którym nawet wspólnie zamieszkał. Choć panowie pozwolili sobie na erotyczną wolność, to ich przyjaźń przetrwała - opowiada Sławomir Koper. O tym, jaką rolę w życiu Witolda Gombrowicza odegrała jego żona Rita i jak wyglądało ich małżeństwo, możecie dowiedzieć się z najnowszego vloga Sławomira Kopra oraz z książki "Żony bogów. Muzy wielkich literatów". Można ją kupić w tym miejscu.

Żony bogów. Muzy wielkich literatów

i

Autor: Materiały prasowe Fragment okładki: Żony bogów. Muzy wielkich literatów
Witold Gombrowicz. HOMOSEKSUALISTA i BUFON. Tego o nim nie wiecie l Historia z Koprem
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE