depresja

i

Autor: Getty Images Bożena Dykiel o depresji w Dzień Dobry TVN. Dlaczego to jest takie szkodliwe?

"Zginę bez ciebie", nowy kryminał Roberta Ostaszewskiego

2022-01-12 13:30

W czasie, gdy cała Polska żyje piłkarskimi rozgrywkami, w Ciechanowie dochodzi do tragedii. Samobójstwo popełnia córka wiceprezydenta miasta. Podkomisarz Konrad Rowicki, podejrzewając wymuszone zamknięcie dochodzenia, postanawia przyjrzeć się tajemniczej śmierci. 12 stycznia nakładem Wydawnictwa Harde ukaże się powieść kryminalna Roberta Ostaszewskiego "Zginę bez ciebie". Jej bohaterem jest zgorzkniały, a jednocześnie błyskotliwy glina. Podobnie jak w "Śmierć last minute" wisielczy humor miesza się tu ze smutkiem, a fabuła trzyma w napięciu.

Co spotkało Jowitę Dudek? Podkomisarz odkrywa, że nie była jedyną dziewczyną, która w okolicach Ciechanowa w ostatnich latach odebrała sobie życie. Konrad Rowicki, prowadząc prywatne śledztwo, zmaga się równocześnie z własną traumą i poczuciem dojmującej straty. Są rany, które się nie goją…

– Świetnie napisana powieść, od której nie sposób się oderwać, a jej autor jak ryba w wodzie czuje się w klimacie małych miasteczek i udowadnia po raz kolejny, że należy do czołówki polskich twórców kryminałów – powiedział o "Zginę bez ciebie" Ryszard Ćwirlej, dziennikarz i pisarz.

"Zginę bez ciebie" to rasowy kryminał z zaskakującym zakończeniem, a równocześnie sugestywny obraz życia na prowincji. To także opowieść o depresji, która zabija równie bezwzględnie co najbardziej wyrafinowany morderca.

Autor kryminałów nowym lektorem w pociągach Kolei Dolnośląskich

O autorze: Robert Ostaszewski - krytyk literacki, prozaik, felietonista i redaktor FA-artu, Dekady Literackiej i Portalu Kryminalnego. Twórca bloga o literaturze „Mania literatury”. Jego teksty publikowała m.in. Gazeta Wyborcza, Nowe Książki, Odra, Polityka, Tygodnik Powszechny czy Res Publika Nowa. Prowadzi warsztaty z kreatywnego pisania w Studium Literacko-Artystycznym na Uniwersytecie Jagiellońskim. Wśród książek jego autorstwa warto wspomnieć zbiór felietonów "Odwieczna, acz nieoficjalna" czy "Etapy. Rozmowy z pisarzami i nie tylko", powieści kryminalne "Kogo kocham, kogo lubię” (Martą Mizuro), "Sierpniowe kumaki” (z Violettą Sajkiewicz), "Zabij ich wszystkich”, "Ukochaj na śmierć" i "Śmierć last minute".

Powieść kryminalna "Zginę bez Ciebie" Roberta Ostaszewskiego dostępna będzie w najlepszych sieciach księgarskich i księgarniach stacjonarnych oraz internetowych, w tym na www.wiemiwybieram.pl/harde, jak też w wersji e-book m.in. na woblink.pl, legimi.pl, publio.pl, ebookpoint.pl. Wydawnictwo Harde zaprasza na stronę www. harde.se.pl oraz na Facebook.com i Instagram - @hardewydawnictwo.

Zginę bez ciebie, Robert Ostaszewski

i

Autor: Materiały prasowe "Zginę bez ciebie", Robert Ostaszewski
Sonda
Czy lubisz czytać książki?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE