Sposób na zmechacony sweter

i

Autor: Shutterstock Sposób na zmechacony sweter

Na ratunek ulubionym ubranion

Chwyć tę 1 rzecz i przetrzyj sweter. Zmechacenia i kulki znikną od razu. Sposób na zmechacony sweter

2023-09-19 15:35

Co zrobić ze zmechaconym swetrem? Na pewno jeśli to Twój ulubiony to nie będziesz musiała go wyrzucać. Sweter wymaga odpowiedniej pielęgnacji, która sprawi, że przez lata będzie dobrze się prezentować. Jeśli zauważyłaś, że sweter się zmechacił i nie wiesz co z tym zrobić, to wystarczy, że sięgniesz po pończochę. Dzięki prostej sztuczce nie będziesz musiała go wyrzucać, a on będzie wyglądać jak nowy.

Zmechacony sweter - co zrobić? Ta sztuczka sprawi, że będzie jak nowy

Pewne jest, że zmechacony sweter wygląda nieestetycznie i raczej niechętnie zakładamy go, gdy wychodzimy z domu. Jednym z najpopularniejszych sposobów na zmechacony sweter jest użycie specjalnej maszynki. Taką można kupić niemal w każdym sklepie ze sprzętem elektronicznym za grosze. Jednak jeśli nie masz pod ręką golarki do ubrań, a okazało się, że sweter, który chciałaś założyć, jest zmechacony, to nic straconego! Co zrobić, gdy sweter jest zmechacony? Ten domowy sposób na supełki na ubraniach powinien znać każdy, bo rozprawi się z problemem w kilka sekund. Zmechacony wełniany sweter, możesz skutecznie oczyścić z supełków, przecierając go ostrą szczotką lub pumeksem owiniętym w starą nylonową pończochę. Kuleczki wełny będą się do niej przyklejać i odrywać od powierzchni ubrania. Dzięki temu sweter będzie wyglądać jak nowy!

Jak dbać o sweter, aby się nie mechacił?

O sweter powinno się dbać w odpowiedni sposób, aby się nie mechacił i posłużył nam na dłużej. Jeśli chcesz, aby twój wełniany sweter wyglądał jak nowy przez wiele lat, to koniecznie przestrzegaj tych kilku zasad:

  1. Pierz go zgodnie z zaleceniami producenta - niektóre włókna można wrzucić do pralki na 30-stopniowy cykl dedykowany wełnie.
  2. Pranie zawsze segreguj kolorystycznie, aby uniknąć zafarbowania tkanin.
  3. Swetry pierz zawsze na lewej stronie, ponieważ tarcie wełny o bęben może spowodować jej zmechacenie.
  4. Używaj specjalnego worka do prania lub bawełnianej poszewki - dzięki temu sweter nie ulegnie deformacji.
  5. Swetry wełniane pierz w płynach przeznaczonych do tego typu tkanin.
  6. Susz sweter na płasko, aby zachował swój fason.
  7. Chroń swetry przed molami - zawieś w szafie woreczki z lawendą i miętą.
Sonda
Wypróbujesz ten sposób na zmechacony sweter?
Jak usunąć plamy z dziecięcych ubrań?
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany