Alkohol

i

Autor: Pixabay

Strefa beauty

Przez to robią Ci się zmarszczki! Robisz to? Będziesz wyglądać starzej, nawet o 10 lat

2023-01-15 18:26

Wszyscy wiemy, że alkohol ma zgubny wpływ na nasz organizm. Nawet niewielkie ilości spożywanych procentów mogą zaburzyć pracę wątroby, trzustki oraz mózgu. Eksperci coraz częściej podkreślają, że nie ma czegoś takiego jak bezpieczna dawka alkoholu, jednak, czy wiedziałaś, że piwo, wino czy wódka mają także wpływ na procesy starzenia się skóry. Ile drinków możesz wypić, by nie narazić się na zgubny wpływ alkoholu na zmarszczki?

Alkohol a zmarszczki. Jak procenty wpływają na procesy starzenia się skóry? 

Wiedziałaś, że skóra to największy nasz organ, który odczuwa negatywne skutki alkoholu? Kiedy regularnie spożywamy alkohol skóra z czasem staje się przesuszona i ziemista. Dodatkowo alkohol wpływa na procesy starzenia się skóry. Przyspiesza on powstawanie zmarszczek i utratę jędrności cery. Osoby pijące wiele procentowych trunków cierpią także często na niedobory witamy A i E, które biorą udział w prawidłowym funkcjonowaniu skóry. To jednak nie wszystko, alkohol może być również odpowiedzialny za trądzik, potrafi on zaburzyć gospodarkę hormonalną, a co za tym idzie może być bezpośrednią przyczyną powstawania wyprysków. Kolejnym negatywnym skutkiem picia alkoholu jest zatrzymywanie się wody w organizmie, może ono objawiać się opuchlizną na twarzy i cieniami pod oczami. Niestety, nie istnieje bezpieczna dawka alkoholu, która nie będzie miała wpływu dla naszej skóry. Każde, regularne picie będzie prędzej, czy później widoczna na twarzy, a skóra będzie starzeć się szybciej. 

Zobacz również: Te szlachetne perfumy są tanim zamiennikiem legendarnego zapachu, którego używa Julia Wieniawa. Kosztują kilka razu mniej. Idealne dla dojrzałej kobiety o duszy romantyczki

Sonda
Jak często pijesz alkohol?
Marszałkowska zostanie zwężona. To już pewna decyzja władz miasta

Player otwiera się w nowej karcie przeglądarki