makijaż

i

Autor: Shutterstock

Triki na makijaż

Jak malować oczy przy opadającej powiece? Ten trik z cieniami do powiek musisz znać. Jeden prosty szczegół sprawi, że oko się otworzy i będziesz wyglądała młodziej

2023-06-06 9:11

Opadająca powieka to problem, z którym zmaga się wiele dojrzałych osób. Problem ten dotyczy głównie osób po 50-tym roku życia jednak bywa, że spotyka się go również u młodszych. Opadająca powieka jest nie tylko defektem estetycznym, ale może także prowadzić do bólów karku lub trudności z widzeniem. Nadmiar skóry na oczach sprawia, że twarzy wkłada starzej i sprawia wrażenie wiecznie smutnej i przemęczonej. Na te problemu może pomóc makijaż. Odpowiednio pomalowane oko sprawia, że opadająca powieka przestaje być zauważalna. Jak zatem malować oczy przy pomocy cienie do powiek, by zamaskować opadającą powiekę? Sprawdź nasze wskazówki.

Malowanie oczu przy opadającej powiece. Trik, dzięki któremu będziesz wyglądać młodziej

Opadająca powieka to nic innego jak nadmiar skóry zlokalizowany w górnej części oka. Wraz z wiekiem skóra traci swoją elastyczność i zaczyna opadać na oko. Jest to przede wszystkim defekt estetyczny, który sprawia, że twarzy wygląda starzej i sprawia wrażenie smutnej. Opadająca powieka może powodować również bóle karku wynikające ze zmiany ułożenia głowy, na przykład podczas czytania lub, skrajnych przepadkach, problemy z widzeniem. Problem opadającej powieki można wyeliminować jedynie przy pomocy medycyny estetycznej, jednak jeżeli chcesz zamaskować ten defekt to z pomocą przychodzi makijaż. Dobrze dobrany make-up może sprawić, że oko się "otworzy", a opadająca powieka przestanie być widoczna. Kobiety zmagające się z problemem opadającej powieki powinny stawiać na jasne lub brązowe cienie do powiek. W makijażu na opadającą powiekę najlepiej sprawdzą się cienie do powiek o matowym wykończeniu. Wizażyści polecają również białą lub cielistą kredką na dolną linię rzęs. To idealny trik na optyczne powiększenie oka. 

Zobacz także: Fantastyczny sposób na malowanie kreski na opadającej powiece. W ten sposób otworzysz oko i odejmiesz sobie lat. Hit dla kobiet po 50-tce

Jak wykonać makijaż oczu na opadającej powiece? Krok po kroku

  • Jasnym cieniem pomaluj całą górną powiekę.
  • W zewnętrzy kącik oka zaaplikuj ciemniejszy cień i rozetrzyj go nad załamaniem powieki.
  • Aby dodać efektu glow makijażowi możesz na ruchomą cześć powieki zaaplikować jasny cień odbijający światło. Unikaj cienie do powiek z dużymi drobinami, stawiaj na te z perłowym lub satynowym wykończeniem.
  • Jeżeli chcesz dodać eyeliner to obrysuj nim górną część oka, a następnie stwórz linię wydłużającą oko na zewnątrz. Dopiero wtedy narysuj kreskę ku górze i połącz je ze sobą.
Sonda
Czy codziennie się malujesz?
Tańczące z Promocjami 05.06