makijaż

i

Autor: Shutterstock makijaż

Strefa beauty

Jak powinny malować się kobiety po 50-tce, by wyglądać młodo? Ten trik z podkładem odejmie kilkanaście lat Twojej skórze. Odmładzająca aplikacja podkładu

2023-09-08 4:16

Jaki makijaż odmładza? Kobiety dojrzałe często obawiają się, że mocny makijaż doda im lat i jeszcze bardziej podkreśli zmarszczki. To błąd, nawet mocny makijaż odpowiedni wykonany może odmłodzić i dodać blasku skórze. Szczególnie ważna jest aplikacja podkładu. Źle nałożony podkład podkreśla fakturę skóry i uwidacznia zmarszczki oraz inne linie. Sprawdź trik, który sprawi, że nawet najcięższy i najbardziej kryjący podkład będzie wyglądał dobrze na skórze dojrzałej.

Jak malować się po 50-tce? Triki, które odmłodzą cerę

Ciężki i mocno kryjący makijaż może podkreślać fakturę oraz załamania skóry. W efekcie zmarszczki stają się bardziej widoczne, a rozszerzone pory przyciągają wzrok. Kobiety dojrzałe często obawiają się mocne makijażu i kosmetyków o wysokim stopniu krycia właśnie ze względu na podkreślanie niedoskonałości skóry. Warto jednak wiedzieć, że nie do końca tak jest. Kryjący podkład może rewelacyjnie zamaskować niedoskonałości cery i dać efekt Photoshopa. Panie dojrzałe zdecydowanie nie powinny się obawiać kryjących kosmetyków. Warto jednak znać kilka wskazówek, dzięki czemu nawet najcięższy podkład będzie prezentował się lekko i świeżo na cerze dojrzałej. 

Zobacz także: Zakazany kształt paznokci dla kobiet po 40-tce. Tragiczny manicure. Zamiast eleganckich dłoni, będą palce Baby Jagi. Taki manicure bezlitośnie postarza dłonie

Sposób na aplikację podkładu dla kobiet po 50-tce. Krok po kroku

  • Pamiętaj o przygotowaniu skóry. Pod cięższe podkładu aplikuj dobrze nawilżający krem o lekkiej konsystencji Rewelacyjnie sprawdzą się żelowe formuły.
  • Mniej znaczy więcej - pielęgnacja pod ciężki makijaż powinna być ograniczona do minimum. Skup się jednie na nawilżeniu oraz ochronie przeciwsłonecznej.
  • Wybieraj podkłady o lekkie rozświetlającym lub satynowym wykończeniu. Bardzo matowe formuły się będą wyglądać sucho.
  • Aplikuj niewielką ilość podkładu. W większości przypadków 1/1,5 pompki produktu wystarcza na pokrycie całej twarzy. W ten sposób unikniesz efektu maski.
  • Jeżeli chcesz osiągnąć lżejszy efekt to wmieszaj podkład z kremem nawilżającym lub satynowym rozświetleniem. W ten sposób podkład będzie lżejszy i bardziej rozświetlający. Unikaj jednak brokatowych drobin, które mogą podkreślać zmarszczki. 
Sonda
Lubisz takie makijażowe porady?
Jezioro Słoneczne w Szczecinie poważnie zanieczyszczone