Moda dla kobiet po 50-tce

i

Autor: Shutterstock

Moda dla kobiet dojrzałych

Jak powinny ubierać się kobiety po 50-tce, aby wyglądać młodo i elegancko. Stylistka zdradziła 3 zasady modnego ubioru dla kobiet dojrzałych. Odejmiesz sobie 10 lat

2023-08-08 15:17

Wiele kobiet dojrzałych pragnie wyglądać elegancko, ale i modnie każdego dnia. Dobór odpowiedniego stylu ubierania może odmłodzić kobietę nawet o kilka lat. I wcale nie chodzi o to, aby ubierać się w sklepach z odzieżą dla młodzieży. stylistka zdradziła trzy ważne zasady modnego ubioru dla kobiet po 50-tce, dzięki którym będą wyglądać młodo, ale i szykownie.

Jak powinny ubierać się kobiety po 50-tce, aby wyglądać młodo i elegancko?

Chyba zdecydowana większość kobiet po 50-tce pragnie zachować młody wygląd na dłużej. Z wiekiem wiele pań zwraca również coraz większą uwagę na styl ubierania się. Zależy im, aby ubierać się modnie i elegancko. Na co powinny zwracać uwagę? Przede wszystkim stawiać na sukienki i bluzki dopasowane w talii. Zdecydowanie odradza się fasonów pudełkowych i oversizowych. Dlaczego? - Styl polega na proporcjach, a ty zasługujesz na ubrania, które nadają korzystny kształt i podkreślają twoje najlepsze proporcje - wyjaśnia stylistka Tamsen Fadal na TikToku. Warto postawić na koszulki i bluzki w jednolitym kolorze lub w delikatny wzór, ale bez rzucających się w oczy nadruków. Jeśli chodzi o dolną część garderoby, to najlepszym wyborem będą spodnie cygaretki, które są elegancki, z do tego wygodne. Można je śmiało nosić zarówno do szpilek, jak i trampek. Spodnie z wyższym stanem dodatkowo wyszczuplą sylwetkę i wydłużą nogi. 

Jaki kolor ubrań powinny wybierać kobiety po 50-tce? Tak odejmą sobie lat

Oczywiście podczas doboru kolorystyki ubrań warto kierować się nie tylko panującą modą, ale przede wszystkim dopasowaniem do karnacji i koloru oczu. W ten sposób można pięknie podkreślić swoją naturalną urodę, dodać skórze zdrowego blasku i tym samym odjąć sobie nawet 10 lat. Kobieta o brzoskwiniowej karnacji, zielonych lub niebieskich oczach i blond, lub jasnobrązowych włosach powinna wybierać ubrania w kolorach pastelowych, pomarańczowych, jasnych brązach lub kremowych. Paniom o jasnej karnacji, szarych lub niebieskich oczach i chłodniejszym odcieniu włosów poleca się również chłodne odcienie - biel, błękit, popielaty, fiolet i krwistą czerwień. Kobiety o jasnej karnacji i miedzianych włosach powinny ubierać się w barwy takie jak: brązy, pomarańcze, czerwienie, turkusowy, purpurowy. I na koniec panie o oliwkowej skórze, ciemnych oczach i włosach najlepiej wyglądają w intensywnych kolorach ubrań. Tu warto postawić na czerń, granat, kobalt.

Sonda
Interesujesz się modą?
Tańczące z promocjami 03.08.2023

QUIZ. Sprawdź, czy rozpoznasz te kwiaty. Bez tej wiedzy nie zaczynaj pracy w ogrodzie

Pytanie 1 z 8
Ismena to inaczej
quiz