Siwe włosy

i

Autor: Shutterstock Siwe włosy

Porady dla kobiet dojrzałych

Jak skutecznie opóźnić siwienie włosów? SOS dla kobiet po 50-tce. Srebrne włosy pojawią się później, a ty będziesz wyglądała o 10 lat młodziej

2023-02-03 8:52

Dla wielu osób pierwsze siwe włosy to obaw starzenia się ciała i często powód do wpadanie w panikę. Nie zawsze pierwszy siwy włos jest oznaką dojrzałości, czasem pojawia się w wyniku stresu lub predyspozycji genetycznych. Są pewne sposoby, które pomogą Ci opóźnić powstawanie siwych włosów. Dzięki temu srebrne kosmyki pojawią się później, a ty przez długie lata będziesz cieszyła się pięknymi włosami.

Czy da się opóźnić siwienie włosów?

W ostatnim czasie zapanowała moda na niefarbowanie siwych włosów. Panie dojrzałe wyglądają bosko z srebrnoszarych fryzurach i jest to zdecydowanie trend, który powinien się utrzymać. Siwe włosy to rzecz całkowicie normalne i najczęściej jest jednym z procesów starzenia się ciała. Bywa, że siwe włosy pojawiają się w młodym wieku, jest to najczęściej spowodowane zmianami autoimmunologicznymi, takimi jak bielactwo lub choroby tarczycy. Mogą być także rezultatem przewlekłego stresu. - Naukowcom udało się ustalić, iż ostry stres upośledza funkcjonowanie komórek macierzystych odpowiedzialnych za produkcję pigmentu w mieszkach włosowych. To powoduje, że zapas pigmentu wyczerpuje się na zawsze, a w efekcie włosy stają się siwe – tłumaczy Anna Mackojć z Instytutu Trychologii cytowana przez serwis wprost.pl.  Siwe włosy pojawiają się w wyniku utraty pigmentu i jest to proces, którego nie da się uniknąć. Wiele zależy od genetyki, ale są także sposoby, które mogą pomóc opóźnić siwienie włosów. 

Zobacz także: Tak ubierają się eleganckie kobiety po 50-tce. Sprawdź, jak się ubierać, by wyglądać olśniewająco

Jak opóźnić siwienie włosów? 

Na proces siwienia włosów wpływ może mieć nasza dieta oraz suplementacja. Przede wszystkim warto przyjmować suplementy PABA, czyli kwas p-aminobenzoesowy lub para-aminobenzoesowy, inaczej zwany witaminą B10. Na siwienie włosów pomoże również miedź, która bierze udział w procesach melanogenezy. Dodatkowo, niech Twoja dieta będzie bogata w kwas foliowy, który znajdziesz między innymi w fasoli, awokado oraz ciecierzycy. 

Sonda
Farbujesz siwe włosy?
Tańczące z promocjami 2.02.2023
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany