Bilquis

i

Autor: Materiały prasowe Bilquis

Moda na sezon wiosna/lato 2022. Dlaczego warto wybrać jedwab?

2022-02-18 13:29

Nocne komplety, halki, szlafroki oraz akcesoria jedwabne kuszą zmysłowością, ale wciąż wiele osób zastanawia się, czy warto je kupować i czy zapewniają właściwy komfort. Co sprawia, że to właśnie jedwab króluje w sypialni? Od lat uznaje się go za symbol elegancji i szyku. To delikatny materiał, który zwraca uwagę swoim niezwykle estetycznym wyglądem. Lekki połysk i idealne dopasowanie do ciała sprawia, że wiele kobiet straciło dla niego głowę. Rozbudza wyobraźnię swoją delikatnością, ale jednocześnie sprawia, że czujemy się w nim zmysłowo i subtelnie. Zapewnia maksimum komfortu i nie można oderwać od niego wzroku

Bielizna damska i od niedawna męska, ubrania dzienne oraz akcesoria z jedwabiu polskiej marki Bilquis są zatem świetnym wyborem zarówno na co dzień, jak i na wyjątkowe okazje.

Bilquis

i

Autor: Materiały prasowe Bilquis

Co przemawia za zakupem jedwabnej bielizny?

Przy wyborze jedwabnej bielizny wiele kobiet kieruje się jej estetyką. Seksowna bielizna podkreśla też kobiece kształty, ale nie opina ciała i nie krępuje ruchów. Poza wyjątkowym wyglądem, niewątpliwym atutem jedwabiu jest zatem komfort jego noszenia. Jest przyjemny w dotyku, a w kontakcie ze skórą nie wywołuje podrażnień. Udowodniono również, że spowalnia proces starzenia się skóry! Ponadto jest wysoce oddychający i chłonny, przy czym w wyniku wchłaniania wilgoci nie powoduje dyskomfortu. Latem chłodzi, a zimą grzeje, przez co jest odpowiedni na każdą porę roku. Co więcej, warto zaznaczyć, że mimo swojej delikatności, jedwab jest bardzo wytrzymałym materiałem i nie niszczy się nawet podczas częstego noszenia.

Zobacz również: Najbardziej atrakcyjne części ciała znaków zodiaku. Krągłe pupy Koziorożca i zmysłowe usta Strzelca

Delikatne, jedwabne akcesoria - warto je mieć

Jedwab jest odporny na zniszczenia oraz się nie gniecie. Przez gęstość tkania, nie gromadzi kurzu i bakterii, dlatego nie wywołuje alergii i nie podrażnia skóry. Opaski i gumki do włosów to jedne z najpopularniejszych akcesoriów jedwabnych. Na plus przemawia przede wszystkim ich lekkość i delikatność, poza tym nie niszczą kosmyków oraz ich nie opinają. Ze względu na to, że delikatnie otulają pasma, nie obciążając ich, szczególnie dedykuje się je posiadaczkom kruchych i łamliwych oraz kręconych włosów. Ponadto jedwabne gumki to doskonałe rozwiązanie dla kobiet, których włosy mają tendencję do puszenia się. Jedwab zapobiega elektryzowaniu oraz plątaniu się kosmyków. Co więcej, oprócz tego, że dobrze się prezentuje, pomaga też pielęgnować włosy. Za równie popularne akcesoria jedwabne uznaje się opaski na oczy. Największą ich zaletą jest to, że nie chłoną produktów pielęgnacyjnych i są bardzo delikatne dla skóry. Dzięki temu nie obciążają skóry oraz nie powodują podrażnień i wzmacniają działanie kremów pod oczy. Co ważne, udowodniono też, że jedwab działa na skórę kojąco i hamuje powstawanie zmarszczek. Stosowanie jedwabnych opasek na oczy jest zatem gwarancją wypoczętej i pełnej blasku cery tuż po przebudzeniu. Dużym zainteresowaniem cieszą się też chusty. W tym przypadku za ich wyborem przemawia delikatność, hypoalergiczność oraz wysoka estetyka, która sprawia, że nie można przejść obok nich obojętnie.         

Bilquis

i

Autor: Materiały prasowe Bilquis

Jak pielęgnować jedwab?

Jedwabne sukienki, koszule czy komplety do spania wymagają szczególnego traktowania. I choć jedwab słynie ze swej wytrzymałości, swoją trwałość w dużej mierze zawdzięcza właściwej pielęgnacji. Przede wszystkim nie zaleca się prania w pralce. Lepszym rozwiązaniem jest krótkie pranie ręczne, najlepiej w letniej wodzie. Optymalna temperatura nie powinna wówczas przekraczać 20-30 stopni. Obowiązuje zasada, zgodnie z którą im ciemniejszy jedwab, tym niższą temperaturę powinno się wykorzystywać. W czasie prania bielizny z jedwabiu oraz jedwabnych ubrań należy zrezygnować z szorowania, tarcia oraz wykręcania materiału. Nie wolno też stosować agresywnych chemicznie środków piorących i preparatów wybielających. Najlepiej sprawdzi się delikatny płyn do płukania, mydełko lub, co ciekawe, naturalny szampon do włosów. Zastosowanie szamponu tłumaczy się tym, że jedwab ma podobną strukturę do struktury włosa. Kolejnym krokiem po praniu jest suszenie, które w przypadku jedwabiu odgrywa kluczową rolę. Przede wszystkim nie należy wykręcać materiału. Osuszamy rzeczy z jedwabiu układając je na ręczniku, a następnie wieszając na wieszaku z dala od słońca. Kiedy materiał jest jeszcze wilgotny, dobrze jest go wyprasować. Do szafy jednak można włożyć dopiero całkowicie suche ubrania. Warto przy tym pamiętać, by nie przyciskać jedwabnych ubrań ciężkimi swetrami lub jeansami.

Bilquis

i

Autor: Materiały prasowe Bilquis
Super Raport 18.02 (Goście: Krzysztof Śmiszek - Nowa Lewica oraz gen. Mieczysław Bieniek) Sedno Sprawy: Marek Sawicki

Player otwiera się w nowej karcie przeglądarki