Moda: Szmizjerka

2020-08-28 20:38 Ewa Wąsikowska-Tomczyńska

Ta sukienka wygląda jak przedłużona męska koszula. Uważa się, że matką tego kroju sukienki jest Coco Chanel, a do jej powstania przyczyniła się modowa wpadka. Projektantka wybrała się kiedyś na wyścigi konne i uznała, że ubrała się niestosownie do okazji, bo zbyt elegancko...

Coco poprosiła jednego z mężczyzn, żeby pożyczył jej swoją koszulę. Dżentelmen po chwili stał z nagim torsem, a Coco miała na sobie sukienkę, której prosty krój do dziś świetnie sprawdza się na wiele okazji – zwłaszcza do pracy, bo wyglądamy w nim profesjonalnie, kobieco, ale jednocześnie skromnie. Szmizjerkę można zestawiać z niemal każdym rodzajem butów. To dodatki sprawiają, że nadajemy jej bardziej elegancki lub sportowy charakter. W tym sezonie modne jest połączenie sukienki m.in. z białymi trampkami.

Małgorzata Ohme

Długie szmizjerki są bardzo wygodne i można się w nich czuć swobodnie niemal w każdej sytuacji. Panie, które mają proporcjonalne wymiary i są szczupłe, mogą takie sukienki zestawiać z butami na płaskiej podeszwie.

Szmizjerka
Autor: AKPA Małagorzata Ohme

Magdalena Pieczonka

Doskonałe zestawienie szmizjerki i kozaków. Po takie połączenia warto będzie sięgać podczas zbliżającej się wielkimi krokami jesieni.

Szmizjerka
Autor: Kurnikowski/AKPA Magdalena Pieczonka
Szmizjerka
Autor: Materiały prasowe Sukienka: Zalando, 249 zł
Szmizjerka
Autor: Materiały prasowe Sukienka: Zalando, 214,50 zł
Szmizjerka
Autor: Materiały prasowe Sukienka: Bonprix, 149,99 zł
Szmizjerka
Autor: Materiały prasowe Sukienka: Zalando, 99,90 zł
Szmizjerka
Autor: Materiały prasowe Buty: Butyk, 49,90 zł
Szmizjerka
Autor: Materiały prasowe Etui typu torebka: Zara, 99,90 zł
Najnowsze