COSTA COFFEE

i

Autor: pixabay kawy paczkowane + kapsułki- druga paczka 50%

Nie wróż z fusów, uratuj je! Rusza andrzejkowa akcja Costa Coffee i Too Good To Go

2022-11-26 12:48

Nawóz do kwiatów, naturalny środek czyszczący, neutralizator zapachów w lodówce - to tylko kilka z wielu zastosowań fusów po kawie. Too Good To Go i sieć Costa Coffee, w ramach andrzejkowej kampanii "Nie wróż z fusów, uratuj je", zachęcają konsumentów do odbierania pozostałości po kawie z kawiarni i wykorzystania ich ponownie. Każdy, kto odbierze fusy, otrzyma zniżkę na zakup kawy z Costa Coffee. Akcja trwa do 30 listopada.

Kawa jest uwielbiana niemal na całym świecie. Posiada nie tylko bogactwo smaków i aromatów, lecz także szereg właściwości zdrowotnych. Często zapominamy, że pozostałości po kawie są równie wartościowe, a mimo to nazywamy je... odpadem. Z powodzeniem przecież używane są chociażby w przemyśle cukierniczym oraz kosmetycznym. W skali roku aż 145 tys. kg fusów - czyli wciąż przydatnego surowca - z kawiarni Costa Coffee może zostać wykorzystana ponownie. I to na wiele sposobów. Too Good To Go, aplikacja numer 1 do walki z marnowaniem jedzenia, zachęca użytkowników, by wydłużyli cykl życia ziaren kawowca.

Zobacz także: Najnowsze filmy świąteczne na HBO Max w 2022 r. Te produkcje sprawią, że poczujesz magię Bożego Narodzenia

Marnowanie jedzenia to duży problem, z którym mierzymy się każdego dnia. Dzięki małym krokom i wprowadzaniu prostych nawyków możemy przyczynić się do zmian, które z czasem będą miały globalny wpływ na środowisko. Poprzez akcję „Nie wróż z fusów, uratuj je”, we współpracy z Too Good To Go, chcemy pokazać, że pozostałości po kawie wcale nie muszą być wyrzucane do kosza. Możemy przekształcić je w cenne zasoby i jednocześnie żyć ekologicznie i oszczędnie - mówi Marta Stawiszyńska, Marketing Activation Manager.

Ziarna kawy po raz drugi!

Fusy, które pozostaną po ulubionej kawie, można wykorzystać w domu. To doskonała alternatywa dla środków czyszczących. Zawinięcie fusów do kawy w gazę stworzy nam gąbkę do zmywania, dzięki której łatwiej usuniemy zaschnięty tłuszcz z garnków i naczyń. Wszyscy, którzy narzekają na zapachy z lodówki, mogą użyć pozostałości po kawie jako neutralizatora. Nie jest tajemnicą, że fusy - dzięki takim składnikom mineralnym jak potas, magnez, miedź i azot - są też bardzo dobrym nawozem do naszych roślin.

- Fusy na ogół od razu wyrzucamy do śmietnika, zapominając o ich fantastycznych zastosowaniach. Pozostałości po kawie, podobnie jak każde jedzenie składowane lub spalane na wysypiskach, zwiększają emisję szkodliwych gazów cieplarnianych takich jak metan czy dwutlenek węgla. Dobrym pomysłem - w duchu idei less waste - jest ponowne, maksymalne ich wykorzystywanie. Akcja "Nie wróż z fusów, uratuj je" to dobra okazja, by nauczyć się kawowego „recyklingu” - mówi Anna Kurnatowska, Country Managerka Too Good To Go.

Zachęcamy do dzielenia się swoimi pomysłami na wykorzystanie fusów i oznaczanie ich hasztagiem #fusytogo. Wszyscy, którzy zdecydują się na odebranie surowca z najbliższej kawiarni Costa Coffee otrzymają 20-procentową zniżkę na dowolną kawę lub herbatę klasyczną.

Źródło: materiały prasowe 

Costa Coffee

i

Autor: Materiały prasowe Costa Coffee
Kolej do Zegrza. Po budowie hula wiatr
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany