Czyszczenie butów zamszowych

i

Autor: Shutterstock

Buty zamszowe zimą

Odjazdowy trik na czyszczenie butów zamszowych nie ma sobie równych. Będą jak nowe. Sięgnij do lodówki po ulubiony napój i do dzieła

2022-12-01 11:36

Czyszczenie butów zamszowych musi przebiegać wedle ściśle określonych zasad. Tego obuwia pod żadnym pozorem nie wolno prać w pralce, bo można zniszczyć delikatny materiał. Jak czyścić zamszowe buty, aby były czyste i ich nie uszkodzić? Wypróbuj ten domowy sposób z mlekiem, który pomoże Ci wyczyścić buty zamszowe w kilka minut. Będą dosłownie wyglądać jak nowe.

Czyszczenie butów zamszowych. Jak to robić, aby ich nie zniszczyć?

Zastanawiasz się, jak wyczyścić buty zamszowe, aby nie uszkodzić materiału? Z pewnością w przypadku obuwia z zamszu odpada pranie ich w pralce. Pod wpływem wyższej temperatury, wody i wirowania można zniszczyć swoje ulubione buty. Z tego względu warto wypróbować innych sposobów na czyszczenie butów zamszowych z błota, soli i innych zacieków. Jedną z metod jest zastosowanie specjalistycznych preparatów do zamszu. W sklepach znajdziesz spraye do butów odświeżające kolor oraz odplamiacze. Środki te możesz nakładać za pomocą specjalnie zaprojektowanej szczotki, która pomoże usunąć z butów zamszowych błoto, czy kurz. Buty zamszowe można w prosty sposób wyczyścić za pomocą pary wodnej. Zagotuj wodę w garnku, a następnie przez kilkanaście sekund przytrzymuj obuwie nad unoszącą się parą wodną, po czym zostaw je do wyschnięcia. Jasne buty zamszowe można śmiało wyczyścić gumką do ścierania. Wystarczy pocierać zabrudzenia gumką i gotowe.

Genialny sposób na czyszczenie butów zamszowych sodą i mlekiem

O tym domowym sposobie czyszczenia butów zamszowych słyszało niewiele osób, a jest naprawdę skuteczny. Soda oczyszczona doskonale nadaje się do wyczyszczenia tego typu obuwia. Do szklanki z mlekiem wsyp łyżkę sody oczyszczonej i wymieszaj. Następnie roztwór delikatnie wcieraj w zabrudzone miejsca. Buty odstaw do wyschnięcia, po czym usuń z nich resztki proszku. Ten sposób jest zalecany do czyszczenia butów zamszowych jasnych.

Sonda
Czy regularnie czyścisz swoje buty?
Jak prawidłowo czyścić liście roślin? Domowe sposoby na czyszczenie roślin doniczkowych
Nasi Partnerzy polecają