Jak wyczyścić buty z osadu soli?

i

Autor: Shutterstock Jak wyczyścić buty z osadu soli?

Tak uratujesz buty

Przekozacki sposób żeby wyczyścić buty z soli. Wystarczy jedna rzecz, którą masz w domu

2022-11-24 13:42

Jak wyczyścić buty z soli? To pytanie wraca jak bumerang każdej zimy. W trosce o nasze bezpieczeństwo chodniki są posypywane solą jednak, to nie sprzyja naszemu obuwiu. Gdy po zimowym spacerze na ulubionych skórzanych kozakach lub botkach pojawiają się plamy białego osadu nie wygląda to zbyt estetycznie. Na szczęście można temu zaradzić domowym sposobem. Wystarczy produkt, który prawdopodobnie większość z nas ma w kuchni.

Żeby pozbyć się plam z soli na butach nie trzeba wydawać majątku. Zanim spiszemy naszą ulubiona parę kozaków na straty warto spróbować domowego sposobu, dzięki któremu usuniemy brzydki osad. W ten sposób można wyczyścić białe plamy zarówno z butów skórzanych, zamszowych jak i ze sztucznej skóry.

Jak usunąć osad z soli na butach?

Jednym z najpopularniejszych domowych sposobów na pozbycie się osadu z soli na butach jest skórka od chleba. To najbezpieczniejsza metoda, która sprawdzi się zarówno na butach skórzanych zamszowych jak i ze sztucznej skóry. Żeby oczyścić buty potrzebujemy lekko czerstwej skórki od chleba, najlepiej piętki. Do czyszczenia wykorzystujemy wewnętrzna stronę (tę od miękiszu), pocieramy ślady soli widoczne na butach. Pieczywo, dzięki swoim adsorpcyjnym właściwościom wchłonie zanieczyszczenia.

Jak wyczyścić buty z soli? Babciny sposób przy użyciu mleka

Kolejnym sposobem na wyczyszczenie butów soli drogowej jest przemywanie ich ciepłym mlekiem. To metoda stosowana prze nasze babcie. Wystarczy lekko podgrzać płyn, zanurzyć w nim miękką ściereczkę, odcisnąć i delikatnie pocierać ślady z soli na butach. W zależności od stopnia zabrudzenia zimowego obuwia, czynność trzeba będzie powtarzać kilka razy.

Osad z soli na butach. Jak temu zapobiec?

Najprostszym sposobem na osad z soli na butach jest zabezpieczenie obuwia. Pomogą w tym odpowiednie impregnaty i pasty natłuszczające, które chronią buty przed wilgocią i wnikaniem soli w materiał. Dlatego zanim wyruszymy na zimowy spacer przygotujmy buty do drogi. Można wykorzystać także stary sposób z wcieraniem tłustego kremu lub oliwki ale to będzie bezpieczne jedynie dla butów ze sztucznej i naturalnej gładkiej skóry.

ZOBACZ TEŻ: Nieziemsko dobry patent na ślizgające się buty na śniegu. Wystarczy do podeszew przykleić jedną rzecz. Będziesz mogła twardo stąpać po ziemi nawet zimą

Sonda
Stosujesz domowe sposoby na czyszczenie butów?
Tańczące z Promocjami 17.11.2022
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE