Makijaż

i

Autor: Shutterstock Makijaż

Beauty porady

Pierwszorzędny trik na opadające policzki. Kobiety po 50-tce powinny go znać. Ujędrnisz zwiotczałą skórę, a "chomiki" znikną. Działa lepiej jak skalpel

2023-07-03 5:13

Wraz z wiekiem nasza skóra przestaje produkować potrzebne jej składniki. Eksperci są zgodni, już po 25-tym roku naszego życia spada poziom produkcji kolagenu. Wraz z wiekiem dochodzi do zmian hormonalnych, które sprawiają, że w miejscu poduszeczek tłuszczowych na policzkach dochodzi do ubytków. Skóra w tym miejscu traci jędrność, a policzki zaczynają zwisać. Czy są domowe sposoby, by spowolnić ten proces? Zobacz, jak sobie radzić z opadającymi policzkami.

Czym są opadające policzki i kiedy się pojawiają?

Opadające policzki, czyli tak zwane "chomiki" to jeden z efektów starzenia się skóry spowodowanym utratą cennych składników aktywnych przez skórę oraz zmianami hormonalnymi. Na ich skutek w miejscu poduszeczek tłuszczowych zlokalizowanych w policzkach dochodzi do ubytków mięśniowych, a zlokalizowane w tej części twarzy więzadła się rozciągają i nie trzymają skóry tak, jak powinny. Z czasem nasza twarz traci jędrność oraz owal. Wpływ na opadające policzki ma przede wszystkim genetyka oraz czynniki związane ze zdrowym trybem życia. Na "chomiki" częściej narażone są osoby spożywające alkohol i palące papierosy. 

Zobacz także: Miss Polonia w PRL. Tak wyglądały kandydatki w 1989 roku. Mają coś, czego dziś brakuje wielu kobietom

Jak poradzić sobie z opadającymi policzkami?

Utrata jędrności skóry jest procesem nieodwracalnym i bez medycyny estetycznej trudno o skuteczne metody. Są jednak sposoby, które mogą znacząco opóźnić te procesy, a nawet je cofnąć. Sposoby na opadające policzki to przede wszystkim ćwiczenia i masaże skóry, które pobudzą ją od środka i wzmocnią. 

Sposoby na opadające policzki

  • Gimnastyka twarzy - dwa razy dziennie wykonuj ćwiczenia, które pomogą wzmocnić mięśnie twarzy. Jednym z najbardziej skutecznych ćwiczeń jest przepychanie powietrza w jamie ustnej z jednego policzka do drugiego. Innym ćwiczeniem jest nadymanie policzków w balon raz wysuwanie dolnej szczęki. Każde ćwiczenie wykonuj około 30 sekund. Bądź regularna. 
  • Masaże twarzy - podczas pielęgnacji wykonuj masaż twarzy. Opuszkami palców oklepuj okolice usu i oczu. Ruchami na zewnątrz na twarzy wykonuj "wymiatanie" skóry. Ugniataj i uciskaj skórę w miejscu, w którym czujesz zęby. Powtarzaj te czynności codziennie. Kluczem do sukcesu jest systematyczność. 
Sonda
Stosujesz kremy na zmarszczki?
Dzień Psa w szczecińskim schronisku
Nasi Partnerzy polecają