Bielizna damska

i

Autor: Shutterstock Bielizna damska

Zdrowa damska bielizna

Takich majtek nie powinna nosić żadna kobieta! Wyrzuć je od razu do kosza, a będziesz zdrowsza

2022-11-14 20:31

To, jakie majtki nosi kobieta, może mieć ogromny wpływ na jej zdrowie. Są pewne rodzaje damskiej bielizny, które powinny być noszone raczej sporadycznie, a najlepiej wcale. Których majtek nie powinny nosić kobiety na co dzień? Sprawdź, czy masz je w swojej szafie. Jeśli tak to od razu wyrzuć je do kosza, a zapomnisz o nawracających infekcjach miejsc intymnych.

Takich majtek nie powinny nosić kobiety

Bielizna, którą kobieta nosi każdego dnia, ma ogromny wpływ na jej samopoczucie, samoocenę, ale przede wszystkim na jej zdrowie. Otóż źle dobrane majtki mogą być przyczyną powstawania i rozwoju wielu chorób intymnych. Zmagasz się z nawracającymi infekcjami miejsc intymnych? Rozważ, czy bielizna, którą nosisz, jest odpowiednia. Jakich majtek nie powinny nosić kobiety? Ginekolodzy od dawna apelują, aby panie zrezygnowały z noszenia majtek wykonanych ze sztucznych materiałów. Taka bielizna nie przepuszcza powietrza i stwarza wręcz perfekcyjne warunki do mnożenia się bakterii i grzybów, a te jak wiemy, chętnie atakują miejsca intymne i wywołują nieprzyjemne dolegliwości, na przykład upławy. - Sztuczne materiały uczulają częściej niż te naturalne, zwłaszcza w połączeniu z niektórymi proszkami do prania [...] Przede wszystkim żaden sztuczny materiał nigdy nie będzie tak przewiewny, jak ten naturalny, a im bardziej bielizna przepuszcza powietrze, tym lepiej - wyjaśnił ginekolog, dr Daniel Gilani w rozmowie z Tchiboblog.pl. Ginekolodzy są zgodni, że najlepsze majtki to te bawełniane.

Ginekolodzy twierdzą, że te majtki są niezdrowe dla kobiet

Kolejną ważną kwestią przy wyborze bielizny jest krój majtek. Nie od dziś wiadomo, że lekarze raczej niepochlebnie wypowiadają się na temat uwielbianych przez panie stringów. Ich zdaniem takie majtki mogą podrażniać delikatne okolice intymne i powodować dyskomfort. Najzdrowsze majtki to bokserki lub po prostu klasyczne figi. Oczywiście wykonane z naturalnych materiałów i w odpowiednim rozmiarze.

Sonda
Zwracasz uwagę na to, z jakiego materiału wykonana jest twoja bielizna?
Wiktoria Gąsiewska wygina się w bieliźnie z koronki na łóżku