Te kosmetyki trzeba znać! Nasza duma narodowa zamknięta w słoiczkach

Perfumy: jak je wybierać i stosować? Rodzaje perfum [PRZEWODNIK]
Autor: gettyimages.com Perfumy najlepiej stosować w miejscach, w których skóra jest delikatna i dobrze ukrwiona.

Kiedy myślimy z jakich produktów słynie Polska to na myśl przychodzą przede wszystkim: wódka, jabłka, bursztyn, kiełbasa czy rodzime meble. To jednak nie wszystko, Polska od dziesiątek lat znana jest również z bardzo dobrych kosmetyków. Firmy takie jak Inglot, czy przedwojenne Miraculum słynne są na całym świecie, a z ich produktów korzystają najwięksi wizażyści. Zobacz, jakie legendarne polskie marki podbiły serca zagranicą. Zdecydowanie warto je znać i korzystać z ich produktów.

Polskie kosmetyki znane na całym świecie

Jedną ze starszych polskich marek jest Pani Walewska, której korzenie sięgają jeszcze przedwojnia. Jest to legendarna polska firma perfumiarska założona w 1976 roku w krakowskiej fabryce na Zabłociu, choć jej czasy sięgają przedwojennej firmy Miraculum, której produkty, choć bardzo drogie, znalazły uznanie w samym Paryżu. W czasach PRL-u Pani Walewska była symbolem elegancji i luksusu. Co ciekawe, jako jedna z nielicznych marek oferuje dzisiaj praktycznie takie same produkty i asortyment jak kilkadziesiąt lat temu. Kosmetyki Pani Walewskiej inspirowane są postacią Marii Walewskiej, kochanki Napoleona, a legendarne flakony perfum tej marki przypominają nawet kształtem słynny kapelusz Napoleona. 

Dr Irena Eris to dziś prawdziwe kosmetyczne imperium, firma ta od zawsze była w stu procentach polska. Założyła ją w 1983 roku pani Irena Eris wraz ze swoim mężem Henrykiem Orfingerem. Pani Irena posiada tytuł doktora farmacji, obroniony na berlińskim Uniwersytecie Humboldta. Firma zaczynała od kremów do twarzy, a na początku jej istnienia produkcja wynosiła około 3 tys. produktów miesięcznie. Dopiero po 3 latach Dr Irena Eris zaczęła przynosić zyski, a właściciele zdecydowali się na poszerzenie asortymentu o kolejne kremy, mleczka do twarzy i kremy dla dzieci. Dziś firma posiada kilkaset produktów, w tym znane serie, jak "Lirene", dodatkowo Dr Irena Eris posiada obecnie 24 gabinety, oferujące najwyższej klasy zabiegi upiększające, oraz 3 luksusowe hotele. W 1999 roku w Warszawie uruchomiono również Centrum Naukowo Badawcze.

Inglot - makijażowa marka rozpoznawalna na całym świecie. To firma założona w 1983 roku przez Wojciecha Inglota, na założenie własnej firmy zdecydował się po dekrecie Wojciecha Jaruzelskiego nakazującego pozbycie się państwowym spółkom niepotrzebnego sprzętu. W ten sposób Inglot wraz z siostrą Elżbietą odkupili sprzęt od Polfy. Pierwszym produktem marki wcale nie były kosmetyki, a płyn do czyszczenia głowic magnetofonowych. Dopiero potem firma stworzyła swój pierwszy dezodorant. Dziś Inglot specjalizuje się przede wszystkim w produktach do makijażu, które sprzedawane są na sześciu kontynentach w ponad 800 lokalizacjach, między innymi na  londyńskiej Oxford Street, włoskim  Piazza del Duomo w Mediolanie, czy na  Times Square w Nowym Jorku. Co ciekawe, Inglot od wielu lat współpracuje z broadwayowskimi musicalami, będąc partnerem makijażowym między innymi takich hitów  jak Mamma Mia, czy Chicago.

Express Biedrzyckiej - Michał Dworczyk: W KPRM mamy kilka kontroli NIK
Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Najnowsze