Kolor Pantone -viva magenta

i

Autor: Materiały prasowe

Trendy na 2023 rok

To najmodniejszy kolor 2023 roku. Potężna i wzmacniająca barwa, idealna dla kobiet w każdym wieku

2022-12-02 16:34

Najmodniejszy kolor na 2023 wybrany. Tradycyjnie Instytut Pantone wskazał barwę nadchodzącego roku. To Viva Magenta (18-1750). Kolor dla odważnych kobiet i mężczyzn w każdym wieku.

Amerykańska firma Pantone, znana z tworzenia wzorników barw, wykorzystywanych w przemyśle wraz z końcem roku tradycyjnie ogłosiła wiodący kolor na kolejny rok. W 2023 królować będzie Viva Magenta, która ma podnosić na duchu, zbliżać do natury i inspirować.

Viva Magenta (18-1750). Co to za kolor?

Viva Magenta (18-1750) to kolor 2023 roku. Instytut Pantone określa go jako wibrujący odcień przygaszonej czerwieni. Eksperci doszukują się w nim zarówno ciepłych jak i zimnych tonów.

- W erze technologii czerpiemy inspirację z natury i tego, co prawdziwe. Viva Magenta wywodzi się z rodziny czerwieni i jest zainspirowana koszenilą, jednym z najcenniejszych naturalnych barwników, a zarazem jednym z najmocniejszych i najbardziej jaskrawych, jakie zna świat – opisuje kolor 2023 roku dyrektorka Instytutu Koloru Pantone, Leatrice Eiseman i dodaje - Zakorzeniona w tym, co pierwotne, Viva Magenta przywraca nam łączność ze światem. Przywołując siły natury, pobudza naszego ducha i pomaga nam zbudować naszą wewnętrzną siłę.

Według Pantone nowa czerwień zachęca do eksperymentowania i wyrażania siebie bez ograniczeń, a kolor w odpowiedniej ilości pasuje każdemu bez względu na wiek.

ZOBACZ TEŻ: To 3 najlepsze fryzury dla kobiet po 60-tce na 2023. Styliści pokazali hity na krótkie włosy, które odmłodzą o 10 lat. Eleganckie i nowoczesne

Sonda
Podoba Ci się kolor Viva Magenta?
Tańczące z promocjami 01.12.2022
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Nasi Partnerzy polecają