Wiele kobiet nosi pierścionek na małym palcu. Co to oznacza? To ważna obietnica

i

Autor: shutterstock

Biżuteria z magią

Wiele kobiet nosi pierścionek na małym palcu. Co to oznacza? To ważna obietnica

2023-07-17 11:52

Zauważyłaś, ze Twoja koleżanka, znajoma lub mama nosi pierścionek na najmniejszym palcu u dłoni? To nie przypadek, a znak, na który powinnaś zwrócić szczególną uwagę. Kobiety nosząc pierścionek na małym palcu u dłoni składają sobie ważną obietnicę, a biżuteria ma im o tym przypominać. Co to oznacza? To symbol kobiecej mocy.

Pierścionek na małym palcu - co oznacza?

Kiedyś pierścionki na małym palcu nosili głównie mężczyźni. W wiktoriańskiej Anglii nosili go żonaci mężczyźni. Później członkowie zamożnych rodzin nosili małym palcu pierścienie rodowe. Z czasem również kobiety zaczęły nosić pierścionek na małym palcu. Okazuje się, że to nie tylko moda, ale ważny znak. Pierścionek na małym palcu może nosić każda kobieta - bez względu na wiek, sytuację materialną, czy pochodzenie. Na taką biżuterię często decydują się kobiety, które są mamami. W ten sposób składają sobie ważną obietnicę, a biżuteria ma im o niej przypominać. Co oznacza pierścionek na małym palcu i dlaczego jest tak popularny wśród kobiet? Otóż symbolizuje on kobiecą siłę. Trend zapoczątkowała Melody Godfred, która jest mamą bliźniaków, a zawodowo założycielką firmy Fred and Far. W ten sposób chciała przypominać kobietom o konieczności zatroszczenia się o siebie.

Noszenie pierścionka na małym palcu ma wyjątkowe znaczenie dla kobiet

Noszenie pierścionka na małym palcu ma przypominać kobietom, że czasami powinny skupić się również na sobie. Mały palec jest często pomijany przy noszeniu ozdób. I ma on symbolizować stan, w którym kobiecie w natłoku obowiązków rodzinnych, troski o rodzinę i dzieci zdarza się zapominać o własnych potrzebach i pragnieniach. Noszenie biżuterii na najmniejszym palcu jest oznaką miłości do samej siebie oraz samoakceptacji, a także pewnego rodzaju obietnicą złożonej samej sobie, że będziesz dbać o siebie i o sobie pamiętać każdego dnia. 

Sonda
Podoba Ci się pomysł noszenia pierścionka na małym palcu?
Biżuteria artystyczna. Jak zrobić kolczyki?
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany