: Fryzury damskie

i

Autor: Shutterstock

Najgorsza grzywka

Zakazana grzywka dla kobiet dojrzałych. "Antytrendy". Eleganckie panie po 50-tce nigdy się na nią nie zdecydują. Podkreśla zmarszczki, dodaje lat i sprawia, że włosy wyglądają na brudne

2023-09-05 9:06

Od kilku sezonów grzywka jest bardzo modna. To proste cięcie, które nie wymaga ogromnej zmiany, a potrafi rewelacyjnie podkreślić urodę. Jednak nie każda grzywka pasuje każdemu. Niektóre cięcia sprawią, że twarz wygląda na grubszą, zmarszczki są podkreślone, a włosy sprawiają wrażenie nieświeżych. Na jakie grzywki powinny uważać kobiety po 50-tce?

Najgorsza grzywka dla kobiet po 50-tce. Ta fryzura to zaprzeczenie klasy i stylu

Grzywka to rewelacyjne rozwiązanie gdy marzy Ci się niewielka zmiana fryzury, ale nie masz ochoty na drastyczne cięcie. Modna i dobrze dobrana grzywka może całkowicie odmienić wizerunek i sprawić, że będziesz wyglądała młodziej. Warto jednak pamiętać, że nie każda grzywka sprawdzi się u każdego. Niektóre cięcia kobiety dojrzałe powinny omijać szerokim łukiem. Jaka grzywka dodaje lat? Panie po 50-tce z krótkimi włosami powinny uważać na bardzo krótką grzywkę. Cięcie do połowy czoła nie jest zalecane w przypadku osób z krótkimi włosami. Dodatkowo mikrogrzywka może zaburzyć proporcje twarzy. Również zbyt cienka grzywka jest tragicznym pomysłem. Zbyt mała ilość włosów na grzywce podkreśli wszystkie mankamenty twarzy, postarzy ją, a włosy będą wyglądały na nieświeże. Warto także uważać na klasyczną, prostą grzywkę. Nie zawsze może okazać się ona dobrym pomysłem.

Przeczytaj również: Ten kolor włosów powinien być zakazany dla kobiet po 50-tce. Postarza o 10 lat. Eksponuje zmarszczki i zabiera blask cerze

Komu nie pasuje prosta grzywka?

Prosta i gęsta grzywka może skrócić owal twarzy i dodać kilogramów. Nie powinny decydować się na nią kobiety o okrągłej oraz kwadratowej twarzy. Dużo lepiej w takim przypadku będzie wyglądać grzywka typu "zasłonki", czy curtain bang. 

Sonda
Fryzura z grzywką czy bez niej?
DODA i SMOLASTY o swoim singlu!
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany