Elegancka sukienka w promocji Reserved

i

Autor: Shutterstock

Moda i styl

Zakazane kolory ubrań na wesele dla kobiet po 50-tce. Jak postawisz na te odcienie to wezmę Cię za starszą niż w rzeczywistości. Te smutne kolory potwornie postarzają

2023-07-28 9:27

Sezon ślubny w pełni. Wiele kobiet dojrzałych zastanawia się, jak ubrać się na wesele. Dojrzałe panie chcą wyglądać elegancko i stylowo, ale przy tym uniknąć wrażenia "przebrania". Wbrew pozorom znalezienie idealnej sukienki na wesele wcale nie jest proste. Przygotowaliśmy dla Ciebie zestawienie najgorszych kolorów stylizacji weselnych. Nie tylko nie pasują one do rodzaju imprezy, ale także mogą postarzać i sprawiać, że będziesz wyglądała na smutną i zmęczoną. To "zakazane" kolory sukienek na wesele dla kobiet po 50-tce.

Zakazane kolory sukienek na wesele dla kobiet po 50-tce. Postarzają i źle wyglądają

Wraz z wiekiem wyrabiany sobie poczucie stylu. Kobiety dojrzałe bardzo często są świadome, tego w czym czują się dobrze. O wiele częściej niż dwudziestolatki potrafią dopasować stylizacje do wieku podkreślające ich charakter. Wiele kobiet dojrzałych ma zagwozdkę w przypadku wyboru stylizacji na wesele. Dostając zaproszenie na wesele, od razu zastanawiamy się, jaką kreację wybierzemy. Kobiety po 50-tce często obawiają się, by sukienka nie była zbyt strojna, ale też, z drugiej strony, by nie była nadto skromna. Dojrzałe panie zwracają uwagę, że cekiny, pióra czy inne dodatki nie zawsze pasują do ich wieku. Podobnie jest z kolorami, biały, jak wiadomo odpada, niektórzy rekomendują również, by unikać koloru czerwonego oraz czarnego. Jak to z tymi kolorami jest?

Przeczytaj także: Jak ubierać się po 60-tce, by wyglądać zawsze pięknie i młodo? Oto 5 zasad francuskiego stylu, których przestrzegają paryżanki

Najgorsze kolory sukienek dla kobiet po 50-tce. Lepiej ich unikaj

Wszystko zależy od rodzaju kreacji i tego, w czym ty czujesz się dobrze. Jednak eksperci odradzają wybieranie na wesele sukienek w ciemnoszarym oraz grafitowym kolorze. Te odcienie (zwłaszcza na górnej części stylizacji) postarzają i sprawiają, że cera prezentuje się niekorzystnie. Wygląda ziemisto, a zmarszczki są podkreślone. Specjaliści sugerują także, by unikać sukienek mocno wzorzystych. Odpadają printy w kwiaty, geometryczne wzory oraz te z ogromnymi falbanami. Takie stylizacje mogą sprawić, że zamiast elegancji będziemy wglądać komicznie. Odradza się także sukienki satynowe, które szybko się gniotą i sprawią wrażenie koszul nocnych. Dobrym rozwiązaniem są pastele, butelkowa zieleń, fuksja oraz kolor szmaragdowy. 

Sonda
Nosisz często sukienki?
Tańczące z promocjami 25.07.2023