Modne paznokcie na lato

i

Autor: Shutterstock Modne paznokcie na lato

To nie wygląda dobrze

Zakazany kształt paznokci dla kobiet po 40-tce. Ten manicure nigdy nie wygląda dobrze. Zaprzeczenie elegancki. Manicure, który postarza

2023-09-25 12:35

Takiego manicure lepiej unikać. "Jak Cię widzą, tak Cię piszą". Paznokcie i zadbane dłonie to nasza wizytówka. Jeżeli chcesz się prezentować elegancko i robić dobre wrażenie, to nie zapominaj o pielęgnacji dłoni i paznokci. Nie każdy rodzaj manicure, który obecnie jest na czasie można uznać za stylowy. Tak jest między innymi w przypadku manicure, który całkiem niedawno podbił media społecznościowe. Charakteryzuje się on bardzo kontrowersyjnym kształtem paznokcia. Kobiety po 40-tce powinny unikać tego rodzaju eksperymentów. Wygląda to tandetnie i postarza dłonie.

Zakazany manicure dla kobiet po 40-tce. Tak spiłowane paznokcie nigdy nie wyglądają dobrze

W ostatnim czasie furorę robi styl old money. To uniwersalna klasyka, która zawsze wygląda dobrze. Trend ten szczególnie polubią kobiety dojrzałe, które w klasycznych zestawieniach wyglądają obłędnie. Elegancki manicure w stylu old money to przede wszystkim paznokcie o naturalnych kształtach, na przykład migdałki, czy lekko spiłowane na kwadrat. W takim manicure dobrze wyglądają pastelowe lakiery do paznokci. Stylowo prezentuje się również klasyczna czerwień. Nie każdy manicure będzie prezentował się tak samo elegancko i pasował kobietom dojrzałym. 

Sprawdź także: Dla tego manicure porzucisz hybrydę. Ten lakier do paznokci to hit na jesień 2023. Gorący trend, który zamieni Twoje paznokcie w minimalistycznie dzieło sztuki

Najgorszy trend manicure na jesień 2023. Nie, nie i jeszcze raz nie

Zaprzeczeniem eleganckiego manicure jest trend stiletto nails. Wziął on swoją nazwę od kształtu przypominającego obcas butów i polega na maksymalnym spiłowaniu płytki paznokcia, tak by powstał jak największy szpic. Jest to mocno wyróżniający się manicure, a także dość mocno utrudniający normalnie funkcjonowanie, a nawet niebezpieczny. Tak długie paznokcie są nie tylko niewygodne, ale również dużo trudniej utrzymać ich higienę. Kobiety po 40-tce powinny raczej unikać tego rodzaju kształtu paznokci. No dojrzałych dłoniach może on raczej kojarzyć się z paznokciami czarownicy i podkreślać zmarszczki i niedoskonałości skóry. 

Najgorszy kształt paznokci dla kobiet po 40-tce

i

Autor: Shutterstock

Sprawdź naszą galerię i przekonaj się, jakie paznokcie będą modne i stylowe. 

Sonda
Paznokcie długie, czy krótkie?
Wybrano najpiękniejsze imiona na świecie.
Listen on Spreaker.
Nasi Partnerzy polecają