Urlop jesienią

Chorwacja po sezonie. Pogoda taka, że można się kąpać w morzu a ceny znacznie niższe. Oto 5 powodów, dla których warto pojechać do Chorwacji w październiku

2023-09-26 13:25

Pogoda w Chorwacji pozwala cieszyć się kąpielą w Adriatyku nawet jesienią. Październik to dobry moment na urlop w uwielbianym przez Polaków wakacyjnym miejscu. Oprócz niższych cen i braku tłumów atutem jest też temperatura. Nie ma morderczych upałów, ale aura wciąż sprzyja plażowaniu i pozwala na zwiedzanie w przyjemniejszych warunkach. Co zobaczyć w październiku w Chorwacji?

Chorwacja w październiku oprócz idealnej pogody do zwiedzania obfituje także w wyjątkowe atrakcje. Nie tylko plaże są wtedy bardziej dostępne, ale i wiele miejsc, których nie sposób zobaczyć w takiej formie jak jesienią. W październiku można np. odwiedzić scenerie, które znamy z plenerów serialu „Gra o tron” bez tłumów i morderczych upałów. Jesienią swoje podwoje otwierają winnice, rusza też sezon na trufle. Eksperci z Magazynu Travelist przygotowali propozycje na zwiedzanie Chorwacji po sezonie.

ZOBACZ TEŻ: Gdzie są najpiękniejsze dynie? Każda jesieniara musi znać te adresy. Najlepsze farmy dyniowe są tutaj