Podróże z Wielkej Brytytanii do Polski. Obowiązuje zakazu lotów?

2021-01-14 11:52 AM
W samolocie, zdjęcie ilustracyjne
Autor: fot.: ALBIN MARCINIAK / EAST NEWS

Polski rząd wprowadził zakaz lotów z Wielkiej Brytanii do Polski po tym, jak na Wyspach wykryto nowa odmianę koronawirusa. Samoloty ze Zjednoczonego Królestwa nie mogły lądować w Polsce do 13 stycznia. Czy rząd przedłuży obostrzenia?

Od czwartku 14 stycznia zmieniają się zasady dotyczące lotów z Wielkiej Brytanii oraz Irlandii Północnej do Polski. Wprowadzony wcześniej zakaz przestaje obowiązywać. Jednak wszyscy przybywający do naszego kraju transportem zorganizowanym muszą poddać się po przekroczeniu granicy 10-dniowej kwarantannie. Te dwa kraje były ostatnimi na liście, wobec których obowiązywał zakaz lotów do naszego kraju. Jak zapewnił Marcin Horała kolejnego nie będzie. -"Rozporządzenie wygasa 13 stycznia i nie pracujemy nad nowym". To właśnie wiceminister infrastruktury był odpowiedzialny za opracowanie projektów ws. zakazów w ruchu lotniczym. Rząd umieścił Wielką Brytanię oraz Irlandię Północną w wykazie po tym, jak na Wyspach wykryto nową odmianę koronawirusa SARS-CoV-2. Szczep ten cechuje się znacznie większą zaraźliwością.

ZOBACZ TEŻ: Amsterdam chce zablokować dostęp do marihuany turystom. "Przyjeżdżają tylko się naćpać!"

Koronawirus w Wielkiej Brytanii

W ciągu ostatniej doby w Wielkiej Brytanii wykryto  47 525 nowych zakażeń koronawirusem. Zanotowano też najwyższy bilans zgonów z powodu COVID-19 w tym kraju -  1564 zgony. W całym kraju z powodu Covid-19 zmarło dotychczas 84 767 osób. Pod tym względem Zjednoczone Królestwo zajmuje piąte miejsce na świecie. Więcej zgonów odnotowano tylko w Stanach Zjednoczonych, Brazylii, Indiach i Meksyku.

Atak zimy w Polsce
Najnowsze