Hala Hutnik

i

Autor: Materiały prasowe Hala Hutnik

Rozrywka, koncerty i dania z różnych stron świata. Gdzie to znajdziesz?

2023-01-12 13:17

Warszawska Galeria Młociny to nie tylko bogaty wybór sklepów z modą i usług, ale także miejsce, które oferuje szeroki wachlarz rozrywki i bogatą ofertę gastronomiczną. Galeria otwiera właśnie nowy rozdział w historii Hali Hutnik, czyli gastronomiczno-rozrywkowej części strefy Spotkania i Dania znajdującej się na +2 piętrze. W Hali pojawiły się automaty do gier oraz jedyne w tej części miasta stoły do shuffleboardu. Już wkrótce, odwiedzający będą mogli także skosztować różnorodnych piw z samoobsługowej ściany piwnej, a na scenie odbędą się koncerty, występy na żywo czy transmisje wydarzeń sportowych. To miejsce na spotkania w gronie rodziny, przyjaciół, oferujące pyszne jedzenie i dobrą zabawę. A wszystko w wyjątkowym, industrialnym wnętrzu inspirowanym pobliską hutą stali.

W strefie rozrywki w Hali Hutnik, pod szyldem MK Bowling można teraz zagrać m.in. w dobrze znanego Pac-Mana, zdobywać punkty na automatach do koszykówki czy rozegrać własne mistrzostwa przy stołach z piłkarzami. Nowością są także stoły do gry w shuffleboard, która łączy w sobie elementy m.in. curlingu i kręgli. Jej historia sięga XV wieku i wywodzi się z Anglii. Polega na przesuwaniu specjalnych krążków po długim i wąskim stole posypanym cienką warstwą piasku. Zadaniem graczy jest wybicie krążków tak aby trafiły na przeciwną stronę stołu w obszar oznaczony punktami. Wygrywa osoba, której wszystkie krążki znajdą się w obszarze punktowanym.

Industrialny wystrój inspirowany hutą i smaki świata

Pomiędzy rozgrywkami na gości Hali Hutnik czeka różnorodna oferta kulinarna, m.in. Tel Aviv, Pasibus, Buena Vista Social Food, Gringo Bar czy Pesto Cafe. Niebawem udostępniona zostanie także samoobsługowa ściana piwna. Dostępnych będzie aż 7 kranów, w tym piwa Grupy Żywiec, kraftowe oraz wino frizzante. Płatność będzie realizowana za pomocą kart prepaid doładowywanych przy barze, a docelowo również z poziomu aplikacji.

Zobacz także: Wednesday 2 sezon. Trzymajcie się warkoczy panna Addams wraca na Netflix. Sprawdź, co zamierza

Do wspólnego spędzania czasu w Hali Hutnik zachęca także wnętrze: wysokie, industrialne stoły, nad którymi unosi się oświetlenie dające efekt rozżarzonego pieca. To jeden z elementów wystroju nawiązujących do huty stali znajdującej się tuż obok Galerii Młociny. Przez niektórych nadal nazywana Hutą Warszawa (dawna oficjalna nazwa), jest największym zakładem przemysłowym na Bielanach i w okolicy. Powstała w 1952 roku i jest ostatnim warszawskim wytwórcą stali pozostałym z czasów PRL. To w dużej mierze dzięki niej, na Bielanach powstawały kolejne osiedla mieszkaniowe, w których zamieszkiwali m.in. specjaliści sprowadzani głównie z ówczesnego województwa ciechanowskiego.

Koncerty, degustacje, zabawa i liczne promocje

Galeria Młociny jest idealna nie tylko na zakupy. Jest to także centrum z bogatą ofertą rozrywkową i gastronomiczną. Od samego początku istnienia, Galeria jest osadzona w kulturze i tradycji dzielnicy. Nawiązuje do tego również Hala Hutnik, której wystrój po ostatnich zmianach jeszcze bardziej przypomina o pobliskiej hucie stali. Poza tym, w nowej odsłonie Hali mamy szereg ciekawych atrakcji oraz dania z różnych stron świata. Więcej rozrywki to jeszcze więcej możliwości na przyjemne spędzanie czasu w gronie zarówno przyjaciół, jak i rodziny. Nową odsłonę Hali wzmacnia nie tylko strefa gier, shuffleboard, ale także urozmaicony program kulturalny, który realizowany będzie cyklicznie na scenie Hali Hutnik – mówi Kamila Kiersikowska, Dyrektor Galerii Młociny.

W piątek, 13 stycznia, goście Hali Hutnik będą mogli posłuchać koncertu Tomasza Packa, który rozpocznie serię planowanych wydarzeń muzycznych. Sobota upłynie pod znakiem turnieju w shuffleboard oraz występu artystów reprezentujących Bielański Ośrodek Kultury. Niedziela będzie okazją do zrobienia sobie wyjątkowych pamiątkowych zdjęć z wykorzystaniem Instaxa. Informacje o kolejnych wydarzeniach i atrakcjach będą na bieżąco udostępniane na stronie internetowej Galerii Młociny oraz na jej profilach w mediach społecznościowych – na Facebooku, Instagramie i TikToku.

Mikołaj zbiera na rehabilitację