Tego lata tylko w Toruniu!

2021-07-22 0:00

Paryż dla zakochanych, Bruksela dla amatorów czekolady, a Rzym dla tych, których fascynuje historia. Zaś malowniczy, zabytkowy Toruń to miejsce, które idealnie łączy to wszystko. Słynące z przepysznych pierników miasto, z magiczną starówką wpisaną na Listę UNESCO, przyciąga co roku blisko 2,5 mln turystów.

Wielkie Święto Księżniczek

Tegoroczne lato to szczególna okazja do przyjazdu do miasta Kopernika. Wszystko za sprawą największego wydarzenia kulturalnego, które od 12 lat odbywa się w Toruniu. Mowa o Międzynarodowym Festiwalu Światła – Bella Skyway Festival.

Hitem 12. edycji Festiwalu, która odbędzie się w dnia 17-21 sierpnia, będzie najbardziej magiczny mapping, jaki dotychczas udało się stworzyć. Wszystko dzięki współpracy z Disneyem i portugalskich artystów z grupy Ocubo – jednych z najlepszych na świecie specjalistów od projekcji 3D.

Tego lata tylko w Toruniu!
Autor: Materiały Promocyjne Link: http://www.bellaskyway.pl/

Bohaterkami mappingu pod nazwą „Wielkie Święto Księżniczek: Niebo pełne odwagi i dobroci” będą Księżniczki i Królowe Disneya. Widzowie zobaczą najsłynniejsze filmowe sceny z udziałem ciekawej świata Ariel z „Małej syrenki”, niestrudzonej Tiany z „Księżniczki i żaby”, rzucającej się w wir przygód Roszpunki z „Zaplątanych”, niezależnej Meridy z „Meridy Walecznej”, Vaiany – nieustraszonej odkrywczyni z filmu „Vaiana: Skarb oceanu” oraz królowych Anny i Elsy z „Krainy lodu”. Widowisko będzie okazją, by dać się zainspirować bohaterkom Disneya i zmieniać świat na lepsze każdym najmniejszym dobrym uczynkiem i każdym codziennym aktem odwagi.

Niepowtarzalny mapping Disneya wyświetlany na Collegium Maximum UMK, najbardziej rozpoznawalnym budynku festiwalu, będzie stanowił główną atrakcję tegorocznej edycji i na długo zostanie zapamiętamy przez widzów. Otoczenie budynku, na którym pokazana będzie projekcja, stanowić będzie festiwalową strefę skierowaną dla rodzin i widzów w każdym wieku.

Wydarzenie biletowane

Tegoroczna edycja festiwalu, podobnie jak w 2020 roku, będzie wydarzeniem biletowanym. Jest to kolejny środek pozwalającym zapewnić zgodność wydarzenia z rygorami sanitarno-epidemicznymi z jakimi muszą się zmierzyć organizatorzy. Takie działanie ma przede wszystkim na celu przygotowanie festiwalu od strony logistycznej – umożliwi organizatorom ustalenie limitu odwiedzających, kontrolowanie przepływu osób na terenie festiwalu oraz odpowiednie przygotowanie terenu, na którym widzowie będą oczekiwać na wejście. Dla widzów oznaczać to będzie bezpieczeństwo i większy komfort oglądania atrakcji.

Zwiedzanie festiwalu będzie możliwe wyłącznie na podstawie biletu zakupionego elektronicznie, bądź w kasie festiwalowej w trakcie trwania wydarzenia. Do 15 sierpnia bilety w cenie 10 złotych będzie można zakupić w przedsprzedaży za pośrednictwem strony internetowej www.bellaskyway.pl/bilety. W tygodniu festiwalowym cena biletu wynosić będzie 15 złotych. Ze względów bezpieczeństwa bilety będą obowiązywały na konkretny dzień festiwalu. Zachęcamy do wcześniejszego zakupu biletu elektronicznego, co nie tylko pozwoli zwiększyć bezpieczeństwo uczestników, ale także uniknąć niepotrzebnego stresu. Pula biletów jest bowiem ograniczona!

Więcej informacji na bellaskyway.pl

Odwiedź również visittorun.com i zaplanuj swój czas w Toruniu już dziś.