Turcja/Antalya

i

Autor: Shutterstock

Wakacje 2021: Turcja 2021 - aktualne zasady wjazdu dla turystów - kwarantanna, testy na COVID19, paszport

2021-06-28 14:42

Turcja to jeden z najchętniej wybieranych kierunków na wakacje 2021 przez Polaków. Obok Egiptu i Grecji od lat stanowi TOP 3 miejsc na zagraniczny urlop. Uwielbiamy ten kraj ze względu na gwarancję pogody, piękne plaże, zabytki, które zapierają dech w piersi oraz niskie ceny i wysoki standard hoteli w formule All Inclusive. Wszystko to sprawia, że także w pandemii Turcja jest atrakcyjnym kierunkiem urlopowym. Jednak podobnie, jak w innych miejscach na świecie, tak i tutaj obowiązują obostrzenia dla turystów. Co musimy wiedzieć wybierając się na wakacje 2021 do Turcji?

Turcja na wakacje 2021 to turystyczny cel wielu Polaków. Już w ubiegłym roku kraj zniósł obowiązek wizowy dla niektórych krajów strefy Schengen, wśród zwolnionych z opłaty są obywatele Polski. Jednym z najczęściej zadawanych pytań przez rodaków wybierających się na urlop właśnie tam, jest: - „Turcja 2021, paszport czy dowód”? - Warto pamiętać, że Republika Turcji nie należy do Unii Europejskiej, nie leży także w strefie Schengen, dlatego też paszport to dokument niezbędny do przekroczenia granicy Turcji. Obostrzenia dla turystów oprócz tych na lotnisku są podobne dla wszystkich mieszkańców. Nakaz noszenia maseczek obowiązuje nie tylko w przestrzeni zamkniętej ale także na ulicach, bazarach, plażach miejskich czy parkach. Hotele działają w 50 proc. obłożeniu. Napoje i posiłki w hotelach wydawane są przez obsługę, przy wejściu do restauracji obowiązuje dezynfekcja rąk. Jakie jeszcze obostrzania obowiązują turystów wybierających się do tego kraju?

ZOBACZ TEŻ: TUI i Rainbow last minute na wczasy w Turcji, Egipcie i Grecji. Jest taniej niż w Polsce!

Wakacje 2021 w Turcji – zasady wjazdu do kraju

Loty z Polski do Turcji odbywają się regularnie, a biura podróży prześcigają się w atrakcyjnych ofertach na wakacje 2021 właśnie w Turcji. Cena tygodniowych wczasów w Alanyi zaczyna się już od 900 złotych. Wybierając się na urlop trzeba jednak pamiętać o kilu zasadach. Przede wszystkim trzeba wypełnić Formularz Lokalizacyjny. Dokument będzie zbierany przez obsługę lotu. Ponadto na 72 godzin przed wylotem trzeba tak ze wypełnić elektroniczny formularz zgłoszenia Podróżnego - Traveler Entry Form - dostępny jest na stronie register.health.gov.tr/. Po uzupełnieniu wszystkich wiadomości dostaniemy potwierdzenie z kodem HES. Zaświadczenie trzeba wydrukować lub zapisać w telefonie. Przed wylotem zostaniemy poproszeni o jego pokazanie. Dodatkowo turyści przybywający do Turcji od 6 roku życia muszą okazać negatywny wyniku testu RT-PCR (przetłumaczonego na język angielski). Test musi być wykonany do 72 godzin przed przylotem do Turcji. Od 1 czerwca z obowiązku okazania negatywnego wyniku testu są osoby zaszczepione lub są ozdrowieńcami. Zaświadczenie o przyjęciu dwóch dawek szczepionki będzie ważne jeśli od przyjęcia drugiej dawki minęło minimum 14 dni przed podróżą. Osoby, które przeszły covid-19 powinny potwierdzić, że chorowały w ostatnich 6 miesiącach i zostały wyleczone. Na lotniskach działają także centra testowe na obecność koronawirusa. Pasażerowie maja mierzoną temperaturę jeśli ta okaże się za wysoka, test zostanie wykonany bezpłatnie.

Tłumy warszawiaków ruszyły na ulice. Nocna impreza na ulicach miasta

Na którym kontynencie leży ten kraj?

Pytanie 1 z 10
Królestwo Tonga: