Wracają loty do Wielkiej Brytanii. Bilety już od 39 zł!

2021-01-07 16:47 AM
W samolocie, zdjęcie ilustracyjne
Autor: fot.: ALBIN MARCINIAK / EAST NEWS

Z uwagi na nową odmianę koronawirusa na Wyspach, rząd przedłużył zakaz lotów z Wielkiej Brytanii do 13 stycznia. Jednak Polacy, którzy po świętach chcą wrócić do Zjednoczonego Królestwa będą mieli taką możliwość. Irlandzkie tanie linie lotnicze zdecydowały się wznowić połączenia w jedną stronę.

Ryanair zdecydował się ułatwić podróż Polakom, którzy po świętach chcą wrócić na Wyspy. Irlandzki przewoźnik wznowił część lotów do Anglii i Irlandii. Loty w jedną stronę są dostępne m.in. z portów w: Modlinie, Rzeszowie, Wrocławiu, Gdańsku, Katowicach, Krakowie i Łodzi.

ZOBACZ TEŻ: Tu pojeździsz na nartach! Jest tanio i dojedziesz samochodem

Ryanair anuluje wszystkie loty do/z Wielkiej Brytanii w związku z zakazami wprowadzonymi  na mocy przepisów rządowych UE. Wszyscy klienci, których anulacje dotyczą, otrzymają powiadomienie e-mail i zaoferowane zostaną im rozwiązania, w tym bezpłatna zmiana lub zwrot pieniędzy. Niewielka liczba lotów do/z Wielkiej Brytanii będzie obsługiwana w celu ułatwienia powrotu pasażerom z Wielkiej Brytanii pozostawionych za granicą i wsparcia pasażerów, którzy muszą podróżować z ważnych powodów - czytamy na stronie internetowej przewoźnika.

Loty do Wielkiej Brytanii. Atrakcyjne ceny

Ryanair oferuje bilety do Londynu już za 39 złotych. Wylot z warszawskiego lotniska Modlin. Za bilet z tego samego portu do East Midlands trzeba zapłacić 245 złotych. Lot do Dublina w Irlandii można zarezerwować już za 62 zł.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD QUIZEM

Zakaz lotów do Wielkiej Brytanii. Odwołane rezerwacje

Zakaz lotów z Wielkiej Brytanii do Polski obowiązuje od 22 grudnia. Został wprowadzony w związku z wykryciem na terytorium UK nowej odmiany wirusa SARS-CoV-2 i obawą o jego rozprzestrzenianie się. Z uwagi na ogromne zainteresowanie lotami powrotnymi na Wyspy wśród Polaków Ryanair zdecydował się na wznowienie części połączeń z polskich lotnisk. Jednak, jak czytamy w komunikacie przewoźnika -  „w przypadku pasażerów (z rezerwacją na te loty operacyjne), którzy nie chcą podróżować przed 31 stycznia 2021r., Ryanair ułatwi zmianę lotu, w przypadku której nie będzie obowiązywała żadna opłata za zmianę (zostanie naliczona różnica w cenie biletu), w dowolnym terminie do 30 kwietnia 2021 r. Każdy pasażer, którego lot został odwołany, może również zmienić swoją rezerwacje na loty operacyjne, w zależności od dostępności.”

Największy samolot świata wylądował w Polsce. Tak wyglądał rozładunek
Najnowsze