Jak pozbyć się brzydkiego zapachu z toalety

i

Autor: SHUTTERSTOCK Jak pozbyć się brzydkiego zapachu z toalety

Higienicznie czysta łazienka

Sięgnij do lodówki i wrzuć to do muszli. Pozbędziesz się brzydkiego zapachu z toalety w kilka sekund

2023-08-21 20:08

Jak pozbyć się brzydkiego zapachu z toalety? To pytanie z pewnością nurtuje wiele osób. Regularne czyszczenie toalety powinno zlikwidować problem powstawania nieprzyjemnego zapachu. Niestety osad z kamienia sprzyja rozwojowi bakterii i w efekcie z muszli klozetowej zaczyna śmierdzieć. Istnieje jeden naprawdę niezawodny sposób na pozbycie się przykrego zapachu z toalety. Wystarczy wykorzystać pewien produkt, który wiele osób trzyma w swojej kuchni.

Jak wyczyścić toaletę? Te domowe sposoby są niezastąpione w usuwaniu kamienia

Toaleta jest tym miejscem w mieszkaniu, o które ze szczególną dokładnością należy dbać. Chodzi tu przede wszystkim o jej regularne czyszczenie. W ten sposób można zapobiec powstaniu kamienia, brzydko wyglądającego osadu, a także wydobywaniu się z muszli klozetowej brzydkiego zapachu. Przynajmniej raz w tygodniu powinno się czyścić toaletę środkami o działaniu antybakteryjnym i odkamieniającym. W tym przypadku znakomicie sprawdzi się kapsułka do zmywarki, którą wystarczy wrzucić do muszli na kilka godzin, a potem starannie ją wyszorować i spłukać gorącą wodą. Równie skutecznym domowym sposobem na wyczyszczenie toalety z kamienia jest pasta z sody oczyszczonej, kwasku cytrynowego i octu. Gęstą mieszankę należy nałożyć na zabrudzone miejsca i pozostawić na kilka godzin, a następnie spłukać ciepłą wodą. Nie tylko rozpuści nalot z kamienia, ale dodatkowo zniweluje przykry zapach z toalety.

Trik z drożdżami na pozbycie się przykrego zapachu z toalety

Zauważyłaś, że w ostatnim czasie z twojej toalety wydobywa się brzydki zapach? Próbowałaś wielu środków, ale poradziły sobie z problemem? Koniecznie wypróbuj domowego sposobu na usunięcie przykrego zapachu z toalety. Wystarczy, że masz w swojej kuchni suche drożdże. Rozpuść łyżeczkę drożdży w połowie szklanki przegotowanej wody i wlej do muszli. Pozostaw na całą noc, a rano po prostu spuść wodę. W ten sposób usuniesz smród, który wydobywa się z muszli klozetowej.

Jak szybko pozbyć się zapachu z toalety? Weź zapałkę

Istnieje jeszcze jeden naprawdę prosty i szybki trik na pozbycie się przykrych zapachów z toalety. Weź zapałkę i ją podpal, a następnie wrzuć do toalety. Zawarta w niej siarka rozejdzie się po całej toalecie i szybko zabije bakterie odpowiedzialne za brzydkie zapachy. 

Ocet - dlaczego warto zawsze mieć w domu butelkę octu? 12 praktycznych zastosowań octu
Sonda
Domowe sposoby na porządki w domu?