Jak prawidłowo czyścić żaluzje?

i

Autor: Shutterstock

Patenty na czysty dom

Bajeczny sposób na czyszczenie żaluzji wewnętrznych. Myk, który sprawi, że będą czyste i bez kurzu

2022-09-09 11:55

Żaluzje wracają do mody, coraz więcej projektantów wnętrz rekomenduje je swoim klientom. Niestety żaluzje bardzo szybko się brudzą i raczej rzadko są czyszczone. Wystarczy chwila, a osiada na nich kurz i brud z zewnątrz, na żaluzjach montowanych w kuchni dodatkowo zbiera się tłuszcz z gotowania. Zobacz, jak w prosty sposób umyć żaluzje, by były czyste i nie osiadał na nich kurz. To sprytny patent na mycie żaluzji wewnętrznych.

Jak prawidłowo czyścić żaluzje wewnętrzne? Dlaczego jest to tak ważne?

Żaluzje to bez wątpienia jeden z ponadczasowych trendów w polskich domach. Nie tylko stanowią element ozdobny, ale również chronią przed słońcem. Niestety, bardzo łatwo osiada na nich kurz i brud. Dosłownie wystarczy kilka dni, by pokryły się warstwą kurzu. Zabrudzone i zakurzone żaluzje mają wpływ na stan powietrza w pomieszczeniu co może być szczególnie znaczące dla alergików. Nie zapominaj zatem o regularnym czyszczeniu żaluzji wewnętrznych. 

Zobacz także: Zjawiskowy myk na mycie naczyń. Dodaj to do płynu do naczyń, a talerz i kubki będą czyste i lśniące

Czyszczenie żaluzji. Usuwanie kurzu z powierzchni lamel

Najszybszym sposobem, by pozbyć się świeżego kurzu jest specjalna miotełka lub ściereczka z mikrofibry. Aby ułatwić sobie czyszczenie żaluzji najlepiej jest je złożyć do zamkniętej. Delikatnymi ruchami, od góry do dołu zetrzyj kurz następnie odwróć żaluzje na drugą stronę i powtórz czynność. Czyść zgodnie z kierunkiem układania się lamel.

Czyszczenie żaluzji na mokro 

Mycie żaluzji na mokro sprawdzi się przede wszystkim w przypadku, gdy powstały na nich trudniejsze do usunięcia plamy i przebarwienia. Pamiętaj, by zawsze używać delikatnych detergentów, które nie zniszczą powierzchni żaluzji. Dobrym rozwiązaniem jest zdjęcie żaluzji przed mycie, wtedy możemy dotrzeć do wszystkich zabrudzeń. Nie można jednak dopuścić do sytuacji, w której zamoczeniu ulegnie mechanizm żaluzji. Myj je w podobny sposób, jak w przypadku usuwaniu kurzu, rób to delikatnie do góry do dołu. 

Sonda
Korzystasz z domowych patentów na sprzątanie?
TAŃCZĄCE Z PROMOCJAMI 08.09.22
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany