Jak szybko wysuszyć pranie

i

Autor: Shutterstock Jak szybko wysuszyć pranie

Suszenie ubrań

Bystry patent na szybsze wysuszenie ubrań. W pralniach znają ten sposób rozwieszania prania, dzięki czemu schną w mig

2022-10-04 13:13

Zastanawiasz się, jak szybko wysuszyć ubrania, bo nie posiadasz suszarki bębnowej? Nic straconego! Ekspertka pokazała świetny sposób na szybsze wysuszenie prania na tradycyjnej suszarce, który znają też osoby pracujące w pralniach. Chodzi o odpowiednie rozwieszenie rzeczy na suszarce, dzięki czemu będą suche w bardzo krótkim czasie. Dowiedz się, jak szybko wysuszyć ubrania.

Jak szybko wysuszyć pranie? Te zasady ułatwią zadanie

Kiedy temperatury na dworze spadają, niemożliwe jest suszenie prania na zewnątrz. Dlatego, jeśli w domu nie mamy suszarki bębnowej, najczęściej zdani jesteśmy na tę tradycyjną rozkładaną. Jednak wtedy pranie schnie znacznie dłużej, a bywa też tak, że pod wpływem wilgoci zaczyna nieładnie pachnieć. Co więcej, schnące pranie oddaje do powietrza nawet kilka litrów wody, co znacząco podnosi wilgotność powietrza, a to wpływa na rozwój roztoczy i pleśni. Dlatego warto zadbać o to, aby przyspieszyć proces suszenia ubrań. Można to zrobić na kilka sposobów. Po pierwsze zadbaj o to, aby piorąc rzeczy w pralce dobrze je odwirować. Możesz także po zakończeniu programu wrzucić do bębna suchy bawełniany ręcznik i ponownie uruchomić wirowanie. Ręcznik dodatkowo wchłonie wilgoć z prania, dzięki czemu po wyjęciu z prania rzeczy nie będą tak mokre, a po wyłożeniu na suszarkę znacznie szybciej wyschną. Warto również co godzinę przekładać rzeczy rozwieszone na suszarce na drugą stronę, aby schły równomiernie. Istnieje jeszcze jeden skuteczny sposób, który pomoże szybko wysuszyć ubrania.

Świetny sposób na szybkie wysuszenie ubrań na suszarce

Neat Caroline jest ekspertką od sprzątania, a swoje triki prezentuje na krótkich filmach na TikToku. Na jednym z ostatnich nagrań pokazała swój niezawodny sposób na szybkie wysuszenie ubrań. Kobieta radzi, aby zamiast rozwieszać odzież na drążkach, powiesić każdą z nich oddzielnie na wieszaku i następnie umieszczenie ich na suszarce. - Skróci to czas suszenia, ponieważ między ubraniami jest większy przepływ powietrza i do tego maksymalizuje to przestrzeń, umożliwiając jednoczesne suszenie większej liczby odzieży - tłumaczy ekspertka od sprzątania.

Sonda
Wypróbujesz ten trik na suszenie ubrań?