Czy po rozwodzie można przyjąć komunię?

i

Autor: Shutterstock

Kościół o rozwodnikach

Czy po rozwodzie można przyjmować komunię? Słowa księdza zszokują rozwodników. O tym wiele osób nie wie

2023-03-07 13:02

Wiele osób, którym rozpadło się małżeństwo, zastanawia się, czy po rozwodzie można przyjąć komunię świętą. Po komentarzu jednej z internautek, ksiądz Piotr Jarosiewcz, odniósł się do tematu i postanowił rozwinąć temat sytuacji, w jakiej znajdują się rozwodnicy w Kościele katolickim. Duchowny nawiązał do kwestii przyjmowania komunii przez osoby po rozwodzie. O tym wie niewiele osób.

Rozwód a Kościół katolicki. Rozwodnicy czują się wykluczeni?

Wielu wiernych żyje w przekonaniu, że rozwód wyklucza ich z Kościoła katolickiego. Dowodem jest jeden z komentarzy pewnej internautki, który pojawił się na profilu księdza Piotra Jarosiewicza. Duchowny prowadzi konto na TikToku, gdzie porusza tematy wiary i Kościoła. Ksiądz Piotr Jarosiewicz to diecezjalny asystent Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży Diecezji Drohiczyńskiej. - Ja kiedyś byłam co niedziela w kościele, a teraz trochę jest inaczej. Niestety, jestem jakby wykluczona, bo mam ślub cywilny po rozwodzie - pożaliła się jedna z obserwatorek księdza na TikToku. Co na to duchowny? W jednym ze swoich filmików odpowiedział kobiecie i przedstawił, jak Kościół w rzeczywistości traktuje rozwodników i co stanowi o przyjmowaniu przez nich komunii świętej.

Ksiądz tłumaczy, czy osoby po rozwodzie mogą przyjąć komunię

Ksiądz Jarosiewicz w nawiązaniu do widomości, jaką otrzymał od rozgoryczonej kobiety, postanowił wyjaśnić swoim obserwatorów, jak naprawdę wygląda kwestia przyjmowania komunii świętej przez osoby po rozwodzie. - Zachęcam, żeby chodzić do kościoła, ponieważ są dwa ołtarze. Ołtarz eucharystii, ale i ołtarz słowa bożego - czytania, psalmy, kazania, homilie. I tu możemy się karmić, sakramentaliami też, wspólnotą, modlitwą - odpowiedział ks. Jarosiewicz na TikToku. 

Sonda
Czy chodzisz do kościoła co niedzielę?
HOMOSEKSUALIZM, in vitro i KOŚCIÓŁ - Weronika Kostrzewa Miejsce Spotkania
Nasi Partnerzy polecają