Sposób na gładkie firanki bez prasowania

i

Autor: Shutterstock Sposób na gładkie firanki bez prasowania

Sposoby na sprzątanie

Diabelsko skuteczny sposób na pranie firanek w pralce. Firanki będą czyste, pachnące i powalająco miękkie

2023-01-09 15:33

Jak skutecznie prać firanki. Czyste i zadbane firanki oraz zasłony potrafią odmienić całe wnętrze, mają także wpływ na jakość powietrza w pokoju. Pranie firanek to jedna z czynności, którą często wykonuje się w ramach generalnych porządków. Twoje firanki są poszarzałe oraz pożółkłe i nie chcą się doprać? Przygotowaliśmy dla Ciebie zestaw rewelacyjnych sposobów na pranie firanek. Tak uprane firanki zachwycą śnieżnobiałym kolorem i będą czyste. Jak prać firanki w pralce?

Wystrzałowy sposób na śnieżnobiałe firany. Dzięki temu Twoje firanki zachwycą bielą i czystością

Czyste firanki dodają świeżości całemu pomieszczeniu. Wiele osób lubi ten moment, gdy po rozwieszeniu dopiero co upranych firanek w pokoju rozchodzi się piękny zapach. Pamiętaj, że czyste firanki to także lepsze powietrze. Na firanach zbiera się kurz, który potem wdychamy. Co jednak zrobić, gdy nasze firanki nieestetycznie poszarzały i pożółkły? Przede wszystkim pamiętaj, że wpływ na to może mieć sposób przechowywania. Zawsze trzymaj firanki w miejscu, gdzie nie będzie docierać do nich światło słoneczne. Co jednak w przypadku, gdy firanki już poszarzały? Na to też są skuteczne i domowe metody. 

Zobacz także: Jak uwieść znaki zodiaku? Rajskie sposoby na podryw znaków zodiaku prosto z gwiazd. Baran będzie jadł Ci z ręki, a Wodnik pokusi się o namiętne wyznanie

Jak prać firanki? Wykorzystaj sodę oczyszczoną

Czym byłby sposób na sprzątanie bez sody oczyszczonej. Sprawdzi się ona również podczas prania firanek. Przez włożeniem ich do pralki namocz w roztworze z sody oczyszczonej i wody. Przygotuj mieszankę 500 g sody oczyszczonej na każde 10 l wody. Soda oczyszczona rewelacyjnie wybieli firanki i sprawi, że będą one miękkie w dotyku. 

Jak prać firanki? Proszek do pieczenia

Równie skuteczny w wybielaniu firanek może okazać się proszek do pieczenia. Przed praniem rozpuść jedno opakowanie proszku do pieczenia w 5 l wody i w tak przygotowanym roztworze namocz firanki. 

Jak prać firanki? Sok z cytryny

Sok z cytryny nie tylko rewelacyjnie wybieli firanki ale także pomoże pozbyć się brzydkiego zapachy, na przykład z dymu papierosowego. Dodaj sok z cytryny bezpośrednio do pralki. 

Jak prać firanki? Mąka

Okazuje się, że pomocna może być także mąka. Ona pomoże pozbyć Ci się tłustych plam z firanek. Posyp mąką zabrudzenia, następnie upierz firanki w pralce.  

Sonda
Domowe sposoby na porządki w domu?
Orszak Trzech Króli w Szczecinie