Gdzie na weekend?

Długi weekend czerwcowy 2023 w Polsce. Gdzie pojechać na czerwcówkę? TOP 7 wspaniałych miejsc na weekend

2023-06-05 14:36

Długi weekend czerwcowy 2023 wypada w tym roku już na początku miesiąca. To, że Polacy uwielbiają długie weekendy, wiadomo nie od dziś. Dla wielu są okazją, by pojechać na krótki wypoczynek do dobrze znanych miejsc albo odkrycia zupełnie nowych. Długi weekend czerwcowy jest idealny na wycieczkę po kraju. Gdzie pojechać? Wybraliśmy siedem miejsc w Polsce, które warto odwiedzić. Wśród nich są zarówno popularne kierunki, jak i te mniej oczywiste.

Długi weekend czerwcowy 2023 w Polsce zapowiada się nad wyraz pogodnie, dlatego warto spędzić go na łonie natury. W tym roku Boże Ciało wypada w czwartek, 8 czerwca, więc wystarczy wziąć jeden dzień wolnego, by cieszyć się odpoczynkiem aż do niedzieli 11 czerwca. Mimo że inflacja bardzo mocno rewiduje plany urlopowe Polaków, to wiele osób zamierza wykorzystać wolny czas na podróże. Ci, którzy decydują się na odpoczynek w Polsce, najchętniej wybierają Zakopane, Białkę Tatrzańską, ale także Karpacz czy Szklarską Porębę. Wśród nadmorskich kierunków dominuje Gdańsk, Kołobrzeg i Łeba. Jeśli nadal szukasz miejsca, do którego można wybrać się na długi weekend czerwcowy 2023, skorzystaj z naszych podpowiedzi. W galerii poniżej zebraliśmy kilka inspiracji na czerwcową podróż. Znajdziesz tu zarówno popularne jak mniej oczywiste miejsca.

ZOBACZ TEŻ: To jedno z najbardziej romantycznych miejsc w Polsce. Urzeka przyrodą, a swoją wielką miłość przeżywała tu Michalina Wisłocka

Breakstok Festiwal 2023 Białystok

QUIZ: Gdzie powinieneś pojechać na wakacje w Polsce?

Pytanie 1 z 10
W podróży jesteś niczym: