Buty sportowe

i

Autor: pixabay.com

Sposoby na czyste buty

Efektywny myk na wyczyszczenie butów z błota. Jak sprać błoto z ulubionych butów? Zrób to, a Twoje buty będą jak nowe

2022-10-05 10:12

Jak wyczyścić buty z błota? W sezonie jesienno-zimowym zabrudzenia na butach to praktycznie codzienność. Pogoda za oknami sprawia, że błoto i plamy pojawiają się na nich z prędkością światła. Czasami wyczyszczenie butów z błota nie jest proste, brud wżera się w materiał i zdarza się, że nasze ulubione buty stają się bezpowrotnie zniszczone. Jak tego uniknąć? Przygotowaliśmy dla Ciebie zestaw praktycznie wskazówek na czyszczenie butów z błota. Ten genialny patent pomoże Ci sprać błoto z ulubionych butów.

Spis treści

  1. Jak wyczyścić buty z błota? Praktyczne wskazówki na jesień, które warto znać
  2. Czyszczenie zamszowych butów z błota
  3. Czyszczenie skórzanych botów z błota
  4. Czyszczenie butów z błota w pralce 

Jak wyczyścić buty z błota? Praktyczne wskazówki na jesień, które warto znać

W sezonie jesienno-zimowym buty brudzą się bardzo szybko. Wystarczy chwila nieuwagi, a nasze ulubione tenisówki lub botki pokrywają się błotem i plamami. Wbrew pozorom, plamy z gęstego błota są trudne do usunięcia i czasem może się zdarzyć, że buty zostaną bezpowrotnie zniszczone i nadają się tylko do wyrzucenia. W przypadku czyszczenie butów z błota najważniejszy jest czas. Im szybciej to zrobisz, tym lepiej. Jak sobie radzić w takiej sytuacji? Poznaj sposoby na wyczyszczenie butów z błota. 

Czyszczenie zamszowych butów z błota

Zamszowe buty są szczególnie trudne do czyszczenia. Niewłaściwa pielęgnacja może sprawić, że będą do wyrzucenia. Zanim zabierzesz się do czyszczenia butów zamszowych poznaj charakterystykę tego materiału. Zamsz niebyt dobrze znosi kontakt z wodą, dlatego też niezwykle ważna jest prawidłowa impregnacja tego rodzaju materiału. Jeżeli buty zamszowe ubrudzą się błotem to pamiętaj, by nigdy nie prać ich w pralce. Zamiast tego postaw na miękką szczotkę z delikatnym włosiem i przecieraj nią pobrudzone miejsce. 

Zobacz także: Jak wyczyścić pralkę, by bęben był nieskazitelnie czysty? Ten fachowy trik to Twoje wybawienie podczas sprzątania pralki

Czyszczenie skórzanych botów z błota

W przypadku skórzanych butów warto działać szybko. Najlepiej wyczyścić je od razy gdy tylko pojawi się na nich błoto. Najlepiej jest mieć zawsze przy sobie chusteczkę, którą można przetrzeć buty, Jeżeli natychmiastowe wyczyszczenie nie jest możliwe pomoc może zwykła woda z mydłem. Delikatnie przemyj buty. Wcześniej sprawdź, czy na butach nie ma piasku oraz żwiru, wtedy przecieranie ich ścierką może skończyć się zarysowaniami. Po wszystkim nie zapomnij zapastować butów. 

Czyszczenie butów z błota w pralce 

Niektóre buty możesz uprać w pralce. Musisz jednak przestrzegać kilku zasad. Przede wszystkim do prania w pralce nie nadają się buty klejone. Klej w kontakcie z ciepłą wodą puści i buty będą zniszczone.  Do pralki można z kolei śmiało wrzucić buty sportowe, które są szyte. Przed praniem wyjmij wkładki oraz sznurówki. Buty pierz w maksymalne temperaturze 30 stopni oraz na obrotach 400/min.

Sonda
Czy regularnie czyścisz swoje buty?
Weterynarze naprawiają złamaną nogę bociana
Nasi Partnerzy polecają