Jak czyścić pralkę?

i

Autor: Shutterstock Jak czyścić pralkę?

Sposoby na czystą pralkę

Jak wyczyścić pralkę, by bęben był nieskazitelnie czysty? Ten fachowy trik to Twoje wybawienie podczas sprzątania pralki

2022-10-04 8:44

Jak wyczyścić pralkę w środku, by pozbyć się kamienia i pleśni osiadającej na bębnie? Czujesz, że z Twojej pralki ulatnia się brzydki zapach, a we wnętrzu bębna zauważyłaś plamy pleśni? To znak, że Twoja pralka wymaga gruntownego czyszczenie. Bez regularnego mycia pralki przestanie ona prać ubrania, zaczną się pojawiać na nich nieestetyczne plamy, a w konsekwencji przestanie działać. Jak gruntownie wyczyścić pralkę i pozbyć się z niej kamienia oraz pleśni?

Jak i kiedy czyścić pralkę?

Czyszczenie pralki powinno by wykonywane w miarę regularnie. Bez tego przestaje ona prać, a nasze ubrania po skończonym praniu brzydko pachną i mają plamy, których wcześniej nie było. Jeżeli czujesz ze swojej pralki niepokojący zapach to znak, że koniecznie trzeba ją wyczyścić. Pamiętaj, że w pralce na jej elementach zbiera się kamień, osiadają resztki proszku do prania, a niektóre jej części narażone się na wilgoć co sprzyja powstawaniu pleśni. Dlatego też regularne czyszczenie pralki do podstawa jej długiego działania. 

Zobacz także: Bezlitosny sposób na wyczyszczenie kuchenki z tłuszczu. Spryskaj, poczekaj, a tłuszcz sam zniknie

Jak wyczyścić pralkę octem? 

Jeżeli w Twojej pralce pojawiła się pleśń to najlepszym rozwiązaniem będzie ocet. To ekologiczny sposób, który doskonale wyczyści także kamień i usunie bakterie. Zapleśniałe elementy pralki przemywaj kilka razy w tygodniu mieszanką wody i octu. Najlepiej robić to szczoteczką do zębów. Możesz także wlać do komory na pranie ocet i włączyć puste pranie na temperaturze 90 stopni. 

Jak wyczyścić pralkę sodą oczyszczoną? 

Również soda oczyszczona będzie niezastąpiona podczas czyszczenia pralki. Doskonale zdezynfekuje oraz odświeży wnętrze pralki. Wsyp 3/4 szklanki sody oczyszczonej do komory na proszek i uruchom najdłuższy program. 

Sonda
Jak często czyścisz pralkę?
Tańczące z promocjami 29.09
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Nasi Partnerzy polecają