Co zrobić, gdy ubranie się skurczyło w praniu?

i

Autor: Shutterstock Co zrobić, gdy ubranie się skurczyło w praniu?

Wpadki podczas prania ubrań

Wybitny patent na uratowanie skurczonego ubrania. Wystarczy użyć tego kosmetyku. Ubranie wróci do normalnych rozmiarów

2022-08-10 14:49

Zastanawiasz się, jak uratować skurczone ubranie podczas prania? Choć zapewne spisałaś już je na starty, to mamy dobrą wiadomość. Istnieje pewien sprytny trik, który pomoże uratować skurczone ubrania. Tak naprawdę wystarczy użyć jednego kosmetyku, który na pewno każda kobieta ma w swojej kosmetyczce, a bluzki i swetry wrócą do swoich normlanych rozmiarów.

Błędy podczas prania, które kurczą odzież

Chyba każdemu kiedyś przytrafiła się taka historia, że po wyjęciu ubrań z pralki okazało się, że ulubiona bluzka czy sweter już nie wygląda jak przedtem. Wystarczy jeden mały błąd, jak ustawienie nieodpowiedniej temperatury prania, a ubrania z tkanin naturalnych się kurczą. W tej sytuacji łapiemy się najróżniejszych metod, aby uratować skurczone ubrania. Namaczamy je w letniej wodzie z dodatkiem płynu do płukania, rozciągamy, aby przywrócić im dawny rozmiar. Jednak nie każdą tkaninę można tak łatwo rozciągnąć. Istnieje jeszcze jeden sposób, który pomoże uratować skurczone ubrania. Doskonale sprawdzi się w przypadku odzieży wykonanej z bawełny i tkanin syntetycznych. Wystarczy użyć kosmetyku, który na pewno każda kobieta ma w swojej łazience.

Jak uratować skurczone ubrania? Wykorzystaj szampon do włosów

Trik z szamponem do włosów, najlepiej tym dla dzieci, uratuje skurczone ubrania i przywróci im pierwotny rozmiar. Delikatne szampony i odżywki rozluźniają włókna w ubraniach bez ich uszkadzania. Jak go stosować? Do miski wlej letnią wodę i szampon. Zasada jest prosta - dodawaj 1 łyżkę szamponu na każdy 1 litr używanej wody. Namocz w tej wodzie ubranie i pozostaw na 2 godziny. Po upływie tego czasu staraj się delikatnie rozciągać ubranie. Następnie wyjmij je z wody i wyciśnij z niego wodę. Ponownie staraj się delikatnie naciągać materiał, aż uzyskasz odpowiedni kształt i wymiar. Rozłóż czysty, suchy ręcznik na płasko i umieść na nim ubranie. Stopniowo zwijaj ręcznik od jednego końca i wyciśnij z niego resztę pozostałości wody. Po wszystkim rozwieś ubranie do wyschnięcia.

Sonda
Słyszałaś o tej metodzie ratowania skurczonych ubrań?
Jak usunąć plamy z dziecięcych ubrań?
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany