Jak doprać czerwoną szminkę z koszuli?

i

Autor: Shutterstock Jak doprać czerwoną szminkę z koszuli?

Triki na uporczywe plamy na ubraniach

Jak usunąć plamę po szmince z koszuli? Wybitny patent na nieskazitelnie czystą i białą koszulę

2022-08-01 12:51

Jak sprać szminkę z koszuli? Niestety szminka do ust ma kłopotliwą do usunięcia konsystencję i należy uważać, by podczas próby pozbycia się plam po szmince z koszuli jej nie rozmazać. Choć szminka ma oleistą konsystencję i mogłoby się wydawać, że jest trudna do usunięcia z ubrań, to na szczęście istnieje świetny patent, który pozwoli pozbyć się plam po szmince z koszuli.

Domowe sposoby na usuwanie plam z kolorowych ubrań

Usuwanie niektórych plam z ubrań nie jest wcale takie proste. Niektóre substancje potrafią odbarwić tkaninę do tego stopnia, że jedynym ratunkiem może okazać się zastosowanie silnego odplamiacza. Niestety ten może z kolei zaszkodzić materiałom w intensywnych kolorach. Pod wpływem detergentu powstają przebarwienia, a ulubiona koszulka może wówczas nadawać się jedynie do kosza. Jak zatem usuwać plamy z kolorowych ubrań, aby ich nie zniszczyć? Można wykorzystać domowe sposoby na plamy. Jednym z nich jest płyn do mycia naczyń, który doskonale usunie tłuste plamy z ubrań, ale też te z jagód. Kolejnym naturalnym odplamiaczem jest sok z cytryny i ocet. Ten ostatni dodatkowo świetnie zmiękcza tkaniny i działa antybakteryjnie.

Jak usunąć plamy ze szminki z białej koszuli? 

Biała koszula jest o tyle problematyczna w utrzymaniu czystości, że o wiele szybciej widoczne są na niej wszelkie zabrudzenia, a do tego z czasem zaczyna żółknąć. Jak usunąć plamy ze szminki z białej koszuli? Szminka pozostawia na ubraniach jedne z najtrudniejszych do usunięcia zabrudzeń. To połączenie oleistych, czy woskowych składników oraz barwników. Dlatego, jeśli zobaczysz plamy na swojej ulubionej bluzce, to staraj się od razu ją usunąć. Należy robić to ostrożnie, ponieważ nie można pozwolić na to, by jej pigment się rozmazał. Można to zrobić przy użyciu czystej, suchej szmatki lub ręcznika papierowego. Świeżą plamę ze szminki warto przetrzeć zimną wodą, a następnie wrzucić do pralki. Plamy ze szminki można też spryskać lakierem do włosów i pozostawić do wyschnięcia, a dopiero potem włożyć do pralki. Dodatkowo skutecznym sposobem na usunięcie śladów ze szminki z ubrania jest nasączenie go octem i pozostawienie na kilka godzin. Po ich upływie należy uprać je w pralce. 

Sonda
Stosujesz domowe sposoby na usuwanie plam z ubrań?
Jak usunąć plamy z dziecięcych ubrań?
Nasi Partnerzy polecają