Jak pozbyć się żółtych plam pod pachami na białej koszulce

i

Autor: Shutterstock

Domowe patenty na pranie białych ubrań

Perfekcyjny trik na usunięcie żółtych plam pod pachami z ubrań. Będą czyste jak nowe

2022-08-01 7:59

Żółte plamy pod pachami są najbardziej widoczne na białych koszulkach. Powstają pod wpływem działania potu i niektórych składników antyperspirantów. Jak usunąć żółte plamy pod pachami na białej koszulce? Poznaj niezawodny domowy sposób usuwania śladów potu z białych ubrań. Dzięki temu uratujesz swoją ulubioną białą koszulę. Na przyszłość skorzystaj z podpowiedzi, jak ochronić ubrania przed powstawaniem żółtych plam pod pachami.

Jak zapobiegać powstawaniu żółtych plam pod pachami?

Chyba większość osób zna ten problem, kiedy na ulubionej białej koszulce lub eleganckiej koszuli po pewnym czasie pojawiają się żółte plamy pod pachami. Są one efektem działania potu w połączeniu z antyperspirantem. Otóż większość antyperspirantów zawiera sole aluminium, które wywołują reakcję chemiczną między włóknami tkanin - przebarwiają je i zażółcają. Jeśli chcesz ochronić swoje ubrania przed żółtymi plamami pod pachami to przede wszystkim po aplikacji kosmetyku odczekaj kilka minut, zanim założysz bluzkę, czy sukienkę. Substancja zdąży wchłonąć się w skórę i nie będzie przenosić się na materiał. Drugim sposobem, który skutecznie ochroni ubrania przed palmami z potu jest wybór odpowiedniego antyperspirantu. Zdecydowanie najbezpieczniejszy dla odzieży jest ten w spray'u.

Domowe sposoby na usunięcie żółtych plam pod pachami z ubrań

Zapewne większość osób zna domowe sposoby na wybielenie ubrań. Jednym z najpopularniejszych jest sok z cytryny i soda oczyszczona. Wystarczy przygotować z nich pastę i nałożyć ją na kilka godzin na brudne miejsca. Kolejnym naprawdę niezawodnym sposobem na pozbycie się żółtych plam pod pachami z ubrań jest zastosowanie pasty do zębów, oczywiście tej wybielającej bez dodatku kolorowych barwników. Szczoteczką wetrzyj pastę do zębów w brudne miejsca. Pozostaw na 15 minut, po czym wrzuć koszulkę do pralki i upierz.

Sonda
Stosujesz domowe sposoby na usuwanie plam z ubrań?
Soda oczyszczona - 10 sprytnych zastosowań sody w kuchni
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany