Nie pierzesz nowych ubrań?

i

Autor: Shutterstock Nie pierzesz nowych ubrań?

Nowe ubrania a pranie

Nie pierzesz nowych ubrań?! Zmienisz zdanie, gdy to zobaczysz. "Obrzydliwe"

2022-07-26 14:29

Upranie nowych ubrań to powinno być pierwsze, co zrobimy zaraz po zakupie. Choć wielu osobom wydaje się, że "nowe", to powinny być gotowe do noszenia, to jednak jest to pojęcie mylne. Jednak odzież wisi w sklepie czasami przez wiele tygodni, osiada na niej kurz, a do tego w końcu jest także mierzona przez inne osoby. Pracownica popularnej sieciówki zdradziła jeszcze jeden fakt, który otworzy oczy niedowiarkom i zmieni ich nawyki.

Dlaczego trzeba prać nowe ubrania?

Pranie ubrań po zakupie to wbrew pozorom podstawa, zanim włożymy je do szafy. Wystarczy uświadomić sobie to, że "nowe" nie oznacza, że są one czyste. W końcu odzież wisi w sklepie czasami kilka tygodni. Tam osadza się na niej kurz. Mało tego - ubrania są wielokrotnie mierzone przez inne osoby. I tym sposobem na odzieży znajduje się pot, bakterie, perfumy, czy nawet resztki podkładu. Dlatego, zanim włożysz nową sukienkę lub spodnie do szafy, lub co gorsza - postanowisz się w nie ubrać, to koniecznie je upierz. Tylko piorąc nowe ubrania, pozbędziesz się z nich zanieczyszczeń i będziesz mogła spokojnie je nosić. Istnieje jeszcze jeden istotny powód, dla którego trzeba prać nowe ubrania. Pracownica sieciówki zdradziła dość obrzydliwą, ale jak się okazuje powszechną praktykę panującą u pracowników sklepów odzieżowych.

Pracownica sieciówki apeluje, aby prać nowe ubrania

W mediach społecznościowych jedna z pracownic sieciówki wyjaśniła obserwatorom, dlaczego tak ważne jest pranie ubrań od razu po ich zakupie. Ma to związek z zachowaniem pracowników sklepu. Kobieta, która na TikToku jest znana pod pseudonimem OctagonGlasses, opowiedziała, że pracownicy często muszą nosić firmowe ubrania. Jednak nie każdego stać, aby je kupić. Wówczas pracownicy zakładają odzież z najnowszych kolekcji, pracują w niej cały dzień, a potem odkładają na wieszak. - Pracujesz cały dzień, pocisz się, a potem pod koniec zmiany ściągasz ubrania, nakładasz metkę i odkładasz z powrotem do sklepu - wyjaśnia OctagonGlasses. Pod jej filmikiem pojawiło się wiele komentarzy byłych pracowników sklepów odzieżowych, którzy potwierdzają, że takie praktyki są naprawdę częstym zjawiskiem.

Sonda
Pierzesz ubrania, które dopiero kupiłaś?
Podrobione ubrania lądowały na aukcjach. Oszukali firmy na ponad milion złotych

Player otwiera się w nowej karcie przeglądarki